IN4S

IN4S portal

Rebalans budžeta: „Domaćinska raspodjela“ – za ME preko pet miliona evra (VIDEO)

1 min read
Utvrđen je Predlog zakona o izmjenama Zakona o budžetu Crne Gore za 2017. u iznosu od 9,5 miliona evra.

Utvrđen je Predlog zakona o izmjenama Zakona o budžetu Crne Gore za 2017. u iznosu od 9,5 miliona evra.

„Milion ide Ministarstvu ekonomije, u tekuću budžetsku rezervu 490 hiljada evra, Ministarstvu saobraćaja oko 7,1 miliona od čega 5, 2 miliona za program civilnog vazduhoplovstva ili tačnije za Montenegro erlajnz, milion i 917 hiljada za Željeznički prevoz. Zavodu za zapošljavanje ide oko 893 hiljade evra„, kazao je ministar finansija Darko Radunović na konferenciji za novinare.

„Radili smo bolje od plana i time obezbijedili više novca i dodatna sredstva smo raspodijelili gdje smatramo da je najpotrebnije“, kazao je Radunović.

Komentarišući odluku za nacionalnu aviokompaniju MA, Radunović kaže da je Vlada procijenila da bi prizemljivanje aviona napravilo ogromnu štetu Budžetu.

Prethodno je na vladinom Tviter-nalogu objavljeno da je zahvaljujući odličnim rezultatima, odnosno oko 90 miliona prihoda više nego 2016., omogućena „domaćinska raspodjela“.

„Novac usmjeravamo na subvencioniranje „ranjivih kupaca“ električne energije, u oblast saobraćaja i dr.“, saopštila je Vlada.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *