ИН4С

ИН4С портал

Усташке пароле и паљење заставе БиХ

bih_660x330Тужилаштво БиХ укључиће се у истрагу о случајевима ширења националне мржње и нетрпељивости, после неколико случајева паљења државне заставе БиХ и исписивања усташких парола у Неуму.

„Полицијским органима биће наређено да изврше привођење починилаца, а након прикупљања свих доказа о овим догађајима, тужилац Тужилаштва БиХ донијеће одлуку о даљим активностима“, рекао је данас портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубешић.

У Неуму су ових дана у јеку припрема за туристичку сезону, исписане шовинистичке поруке на једном зиду уз морску обалу. Како преноси портал Кликс исписане су усташке пароле, симболи и фашистички поздрав „За дом спремни“.

Такође на зиду су исписане и ријечи подршке у Хагу осуђеном ратном злочинцу Дарију Кордићу, испод чијег имена пише „Неум“ и „ХРХБ“ (Хрватска република Херцег Босна). Уз ове, ту је и порука којом се „балије“ тјерају из јединог града БИХ на мору.

Ове поруке само су наставак сличних испада ових дана, попут паљења застава БиХ и објекта Патриотске лиге у Кисељаку, паљења застава БиХ у Мостару и код Ливна, као и навијања за Хрватску уз псовање БиХ у Читлуку у западној Херцеговини.

Истовремено, у Фојници недалеко од Кисељака нападнуто је неколико особа „само зато јер су били Хрвати“, пише данас Кликс.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *