ИН4С

ИН4С портал

Универзитет Црне Горе током пола вијека стасао у свјетионик знања и идеја, кључ успјеха у давању и узвраћању

1 min read

PR Centar

Универзитет Црне Горе (УЦГ) током пола вијека постојања стасао је у свјетионик знања и идеја, а кључ успјеха је у давању и узвраћању, порука је са свечаности поводом Дана УЦГ на којој је уручено почасно звање професор емеритус, промовисани доктори наука и додјељене награде најбољим студентима.

Ректор Универзитета Црне Горе, проф. др Владимир Божовић, казао је да је УЦГ, који ове године обиљежава 50 година постојања, стасао у свјетионик знања и идеја и да данас, као никад прије, одважност и машта постају кључни састојци универзалног друштвеног напретка.

“Управо те особине станују у нашим студентским клупама. Стога је овај јубилеј позив свима, посебно нашим студентима да раскину стеге, које друштво држе у застарјелим обрасцима, да својом енергијом и креативношћу прокрче пут до развијеног и богатог друштва. Ако бих једнон ријечју морао описати овај дан, ово мјесто и вас којима се обраћам онда би то била изузетност“, поручио је Божовић.

Нагласио је да је веома почаствован што је у могућности да се обрати онима који су градили и онима који настављају традицију изузетности на Универзитету Црне Горе.

„Уз вашу свесрдну помоћ сигуран сам да најбоље тек предстоји“, порука је Божовића.

Професор доктор Младен Улићевић истакао је да се осјећа узвишено, јер је добио признање и почасно звање професора емеритуса и сматра да сви носиоци тога звања имају додатну обавезу да промовишу и афирмишу Универзитет.

“Ову плакету, ово признање дијелим са својим колегама из наше матичне куће, Грађевинског факултета, јер је кључ успјеха у оној изворној- мораш дати да би добио. Дакле, кључ успјеха је у давању и узвраћању. Замајац који покреће Универзитет не смије да стане“, јасан је Улићевић.

Звање професора емеритуса добили су проф. др Младен Улићевић и проф. др Шербо Растодер.

Илија Ћетковић са Института за биологију мора, рекао је да му је посебно задовољство што је докторирао на јубилеј Универзитета Црне Горе, уз поруку да је путем науке изазовно ићи, али не тешко, јер му је свака година школовања причињавала задовољство.

„Млађим студентима желим да поручим да се никада не боје да иду путем науке, већ да управо то треба да раде да би дошли до лијепих ствари у животу. Сада треба да покренем процедуру за избор у звање на Универзитету Црне Горе, тако да се надам да је ово почетна тачка у будућој каријери“, рекао је Ћетковић.

Једна од најбољих студенткиња Универзитета Црне Горе је Хелена Перовић са Природно-математичког факултета, која је тренутно на мастер студијама у Белгији. Казала је да је уложила много труда и рада, али да ужива да се бави математиком, да има подршку породице и пријатеља да је њен највећи циљ да увијек изазива себе и унапређује знање.

„Мислим да млади не треба да се плаше математике. Она је предивна наука, математика је свуда у природи. Млади треба да траже занимљивости математике, да се не уплаше када виде много формула. Сада сам у Белгији. Вољела бих да се вратим у Црну Гору да стечено знање донесем овдје и да мотивишем младе да заволе математику“, поручила је Перовић.

Промовисани доктори наука су: Драгана Баћовић (Факултет за спорт и физичко васпитање), Невена Цупара (Природно-математички факултет), Илија Ћетковић (Природно-математички факултет), Антона Ђокај (Природно-математички факултет), Милица Јовановић (Природно-математички факултет), Горана Јоветић (Економски факултет), Тамара Лабудовић (Филолошки факултет), Лука Лазовић (Електротехнички факултет), Анђела Мијановић (Природно-математички факултет), Сунчица Рогић (Економски факултет), Милица Станишић-Вујачић (Природно-математички факултет), Огњенка Шаренац (Медицински факултет), Кристина Гвозденовић (Факултет политичких наука), Емир Музуровић (Медицински факултет), Милена Петровић-Здравковић (Медицински факултет) и Ана Радуловић (Поморски факултет Котор).

Ректор Божовић, додијелио је по двије награде за област техничких, природно-математичких и медицинских наука студенткињама Природно-математичког факултета, Хелени Перовић (10,00) и Електротехничког факултета, Сари Милинковић (10,00); за област друштвених наука студенткињама Филолошког факултета, Магдалени Смоловић (9,98) и Економског факултета, Милици Дамјановић (9,96); а за област умјетности студенткињи Факултета ликовних умјетности, Теодори Раичевић (9,97).

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *