IN4S

IN4S portal

U Rusiju stigao prvi avion sa evakuisanima iz Kine

1 min read
Prvi avion iz Kine sa državljanima Rusije sletio je na aerodrom Roščino u Tjumenu, saopštio je operativni štab Tjumenske oblasti za prevenciju koronavirusa.

Ilustracija

Prvi avion iz Kine sa državljanima Rusije sletio je na aerodrom Roščino u Tjumenu, saopštio je operativni štab Tjumenske oblasti za prevenciju koronavirusa.

Avion ruskih vazdušno-kosmičkih snaga dopremio je u Tjumensku oblast 80 državljana Ruske Federacije evakuisanih iz grada Vuhan u Kini“, potvrdilo je Ministarstvo odbrane Rusije.

Stanje evakuisanih Rusa je zadovoljavajuće i među njima nije pronađen nijedan slučaj zaraze. Svi će biti smješteni u karantin.

Ranije je potpredsjednica Vlade Rusije Tatjana Golikova saopštila novinarima da će građani Rusije i drugih država koji su izrazili želju da napuste kineski grad Vuhan i provinciju Hubej biti smešteni u karantin u Tjumenskoj oblasti.

Kineske vlasti su 31. decembra obavijestile Svjetsku zdravstvenu organizaciju o epidemiji nepoznate upale pluća u gradu Vuhan u centralnom delu zemlje. Kineski stručnjaci utvrdili su 7. januara uzročnika bolesti — to je koronavirus 2019-nCoV (2019-nCoV).

Broj zaraženih u kontinentalnoj Kini premašio je 24.300 ljudi, a 490 je umrlo. Van Kine se razboljelo više od 170 osoba, a jedna je umrla.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *