ИН4С

ИН4С портал

Тужилаштво тражи укидање посланичког имунитета за Курца

Тужилаштво је упутило захтев за укидање посланицког имунитета како би могла бити настављена истрага против доскорашњег аустријског канцелара због оптужби у вези са проневерама и митом.
sebastijan Kurc

Себастијан Курц

Лидер Народне партије Аустрије (ОВП) Себастијан Курц тек је јуче положио заклетву као посланик, а већ тужилаштво за привредни криминал и корупцију тражи од парламента укидање његовог посланичког имунитета.

Тужилаштво је упутило захтев за укидање посланицког имунитета како би могла бити настављена истрага против доскорашњег аустријског канцелара због оптужби у вези са проневерама и митом.

Из посланичког клуба ОВП, чији је сада шеф Курц, поручено је да ће не само подржати тај захтев, већ да се радују што је тако рано послат.

„Тиме ће бити омогућено да се брзо одбаце све оптужбе против Курца“, наводе из посланичког клуба, пише Спутњик.

Одобрење за наставак истраге биће вероватно дата на једној од наредних пленарних седница парламента, пошто Курц у време за које је оптужен за кривична дела није био посланик, и та дела нису везана за његово посланичко деловање.

Прочитајте ЈОШ:

Славиша Кнежевић за ИН4С: Тражио сам само правду за своје мртво дијете, а судија ослободио љекаре упркос свим доказима

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Тужилаштво тражи укидање посланичког имунитета за Курца

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *