IN4S

IN4S portal

Turska odbila i poslednju ponudu SAD da se odrekne ruskih S-400

1 min read
Turska je odbacila ponudu Sjedinjenih Država da se odrekne ruskih zemitnih raketnih sistema S-400, a da joj Vašington isporuči (proda) američke sisteme Patriot
Turska

Turska nije podlegla pritiscima SAD-a

Turska je odbacila ponudu Sjedinjenih Država da se odrekne ruskih zemitnih raketnih sistema S-400, a da joj Vašington isporuči (proda) američke sisteme Patriot.

Sastavni dio ponude je bio i povoljan rok: do kraja 2019-te.

Ovo je objavila američka agencija „Bloomberg“ koja se pozvala na „turske zvanične izvore“.

Precizirala je da su SAD svoju ponudu dostavile Ankari 15. februara i podigli – zbog „ubrzane isporuke“ – cenu sistemima Patriot ponuđenim Turskoj, prenose Fakti.org

Za razliku od ruske ponude, koju je Ankara već ranije prihvatila, ni ova poslednja američka ne sadrži ni prodaju na kredit, ni „predaju tehnologije“ (za proizvodnju sistema Patriot u Turskoj).

„Bloomberg“ tvrdi da je turski odgovor na ponudu bio kratak: „Ne možemo prihvatiti takvu ponudu“.

Oni prenose i tvrdnju „američke strane“ da Ankara odbija ponudu iako su joj sistemi Patriot ponuđeni po povoljnijoj ceni od ruske i „korektni uslovi za zajedničku proizvodnju“.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *