Турска је на страни ИД, САД да је отпишe као савезника
1 min read
Амерички магазин „Форбс“ објавио је виђење Дaга Бендоуа, са Като института, иначе бившег специјалног асистента америчког председника Роналда Регана, поводом обарања руског авиона. Како је Бандов написао, одлука Турске је била брзоплета, чиме се она сврстала на страну Исламсе државе.
Анализирајући целу ситуацију између Турске и Русије, он је закључио, да Турска никада није била савезник САД, те да би најпаметније било за његову земљу, односно, Америку да „откаче“ Турску као савезника.
„Брзоплета одлука Турске да се обори руски авион због наводног уласка у Турски ваздушни простор, веома лако може да изазове Трећи светски рат, а у свему томе Анкара је показала где стоји, уз Исламску државу и против Запада“, истакaо је Бендоу додајући да је оправдање за чланство Турске у НАТО и Америчке гаранције одбране, за Анкару је одавно прошло, истичући да не одговорна акција Турске доказује да она није савезник САД.
„Рат Обамине администрације против Исламске државе претвара се у бескрајни сукоб који служи интересима других нација далеко више него Америци. Политика САД је неповезана, покушава да уради све: збаци Сиријског председника Башар ал Асадa, победи рат против џихадиста у Ирану, промовише „умерену“ снагу, убеди државе у Заливу да се боре против екстремиста које подржавају, промовише дипломатију без учешћа Дамаска и Техерана, и убеди Турску да послужи Америци уместо исламских интереса.“ – казао је он додајући да упркос томе што је Вашингтон побеснео јер је Русија ушла у рат против ИД, Москва је са друге стране показала јасноћу и реализам.
Како каже, Русија једноставно настоји да ојача председника Сирије Башар ал Асадa против побуњеника којима доминира радикални екстремизам.
„Иронично али приступ Русије је далеко прихватљивији него конфузна политика администрације која покушава да унапреди Амерички основни интерес, да се победи ИСИЛ и АЛ- Каида . САД, у ствари, имају мало избора осим да буду „фине“ према Москви, и ако неки Републикански председнички кандидати предлажу да се оборе Руски авиони.“ – наводи он и надовезује се на турског председника Ердогана.
Само за вашу информацију и без објављивања коментара. Требало би да заобилазите тог Дaга Бендоуа, јер он сматра да су Срби покренули I Светски рат. „A century ago an ethnic Serb triggered World War I with a terrorist attack.“ http://www.forbes.com/sites/dougbandow/2015/11/23/the-real-tragedy-of-terrorism-in-paris-western-governments-believe-they-can-wage-war-without-cost/
Има један „мали“ проблем, Даг. И САД су на страни ИД!
Турци никоме не могу бити пријатељи. Неко то схвате, други не.
Можда црногорска влада успије направити великог пријатеља од њих, пошто са једнима и другима мало ко жели имати посла.