IN4S

IN4S portal

„Tražimo ukidanje mjera!“: Protest stotinjak građana na podgoričkom Trgu nezavisnosti

Radević je istakao da mjere moraju da budu zdravorazumske, odnosno da se ugrožena populacija zaštiti, a da se ostalima omogući da rade, kako bi prehranili porodice

Sa protesta (Foto: Borko Ždero)

Na Trgu nezavisnosti u Podgorici danas se okupilo oko 100 građana.

Protest u Podgorici je jedan od mnogih koji su danas organizovani širom Evrope protiv mjera nametnutih pandemijom koronavirusa.

Osim Podgorice, protesti su najavljeni u Baru i Herceg Novom.

Kako su građani koji su se okupili u Podgorici naveli, okupili su se da protestuju zbog mjera protiv širenja koronavirusa za koje smatraju da ne daju rezultate, a uništavaju ekonomiju, odnosno da građani ostaju bez posla. Pavle Radević je poručio nadležnima da razmisle o mjerama, odnosno da brojni građani ostaju bez posla.

„Tražimo ukidanje svih mjera“, naveo je Radević.

On je rekao da ovo nije politički skup, a da traže donošenje zdravorazumskih mjera.

Istakao je da ovo nije prvi skup i zatražio da im se predstavnici vlasti obrate.

Pojedini građanski aktivisti tvrde da su mjere nelogične i besmislene i da se njima krše osnovna ljudska prava.

Radević je istakao da mjere moraju da budu zdravorazumske, odnosno da se ugrožena populacija zaštiti, a da se ostalima omogući da rade, kako bi prehranili porodice.

Podgorica, Trg nezavisnosti, protest
Foto: Borko Ždero

„Smatram da su mjere besmislene, toliko ljudi je ostalo bez posla, a otpuštanja će biti još. Evidentno je da se mjere primjenjuju selektivno, a to smo vidjeli u Nikšiću, gdje su dozvoljeni pred izbore masovni politički skupovi“, kazao je Radević.

Radević je istakao da je narod više zabrinut zbog gladi i nemaštine nego zbog korone.

U toku protesta policajci su preko razglasa upozorili učesnike da nose maske, drže distancu, ali dosta njih to nisu poštovali.

Na kraju protesta najavljeno je novo okupljanje o čemu će građani blagovremeno biti obaviješteni.

Izvor: Vijesti

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “„Tražimo ukidanje mjera!“: Protest stotinjak građana na podgoričkom Trgu nezavisnosti

  1. Beranci su najavili masovni protest i blokiranje Persine stanice ako im Krivokapic Becic i Abazovic zatvore/lockdown grad! Djukanovic narkodiler je pao u Cg sa vlasti zahvaljujuci Berancima na Persinoj stanici,nek probaju i ovi i proci ce gore od djukanovica.. DOSTA JE VISE VLASTI KOJA SE UVLACI BELOSVETSKOJ FARMAKO MAFIJI I KO ZNA KOME,HOCEMO DA SLUSATE NAS KOJI SMO VAS DOVELI DA NAM SLUZITE A NE DA NAS KAO DPS UNISTAVATE I MALTRETIRATE! STOP CORONA MJERAMA, STOP UNISTAVANJU MENTALNOG ZDRAVLJA LJUDI! Sve mjere ste probali od marta prosle godine i ni jedne nisu dale rezultata- HOCEMO MJERE BEZ MJERA I TACKA! Stop Corona zakljucavanju ili pada vlast i vlada!

    7
    1
  2. U Beogradu protesti protiv globalne kovid diktature.Ajmo braco sestre .Dosta je bilo.Lazu nas,zatvaraju.Ne mozemo da se lijecimo od teskih bolesti.SLOBODA NARODU.U Hrvatskoj protesti…..

    5
    1

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *