Transkript koji bi mogao da sruši Trampa

Iz transkripta razgovora
Kontroverzni telefonski razgovor između američkog predsjednika Donalda Trampa i Volodimira Zelenskog, predsjednika Ukrajine, objavljen je dan pošto su demokrate u Kongresu pokrenule postupak za opoziv predsjednika SAD.
Transkript sadrži djelove koji predstavljaju navodni „krunski dokaz“ demokrata da je Tramp pokušavao da pritiskom na ukrajinskog predsjednika zloupotrebi položaj i pokrene istragu protiv mogućeg protivkandidata na predsjedničkim izborima, Džoa Bajdena i njegovog sina Hantera.
Tokom razgovora, Tramp pominje istragu koju je protiv ukrajinske gasne kompanije, u čijem je upravnom odboru sjedio Bajdenov sin, vodio tamošnji tužilac, piše RTS.
„Mnogo je priče o Bajdenovom sinu, kao i da je Bajden zaustavio istragu, i mnogo ljudi želi da sazna više o tome, tako da bi bilo sjajno ukoliko možete da učinite bilo šta sa glavnim tužiocem„, navodi se u Transkriptu razgovora Trampa i Zelenskog.
Tramp je, takođe, rekao i da se „Bajden hvali unaokolo kako je zaustavio istragu„.
„Probajte da to ispitate, jer mi zvuči užasno„, navodi se u transkriptu, prenosi RTS.
Suštinski, demokrate okrivljuju Trampa da je pomoć Ukrajini od oko 400 miliona dolara zamrznuo kako bi izdejstvovao istragu protiv Bajdena i njegovog sina. Pomoć je u međuvremenu uplaćena na ukrajinske račune, a američki predsjednik je odbacio optužbe da je ucenjivao Zelenskog.

I ukrajinski predsjednik je, u međuvremenu, odbacio spekulacije da ga je Tramp ucjenjivao.
„Niko ne može da izvrši pritisak na mene, jer sam predsjednik nezavisne države„, rekao je Zelenski u Njujorku.
Banana drzva kao i Montenegro ili Uganda
Smesan naslov