IN4S

IN4S portal

Tramp najavio prekid vatre između Rusije i Ukrajine: Da li će Ukrajinci priznati poraz?

1 min read

© Ben Curtis (STF)

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp, rekao je da veruje da će verovatno „veoma brzo“ doći do potpunog prekida vatre kako bi se okončao sukob između Rusije i Ukrajine.

„Uskoro ćemo imati potpuni prekid vatre u sukobu Rusije i Ukrajine“, rekao je Tramp novinarima u Ovalnom kabinetu, prenosi Si-En-En.

On je naveo da se pregovara o sporazumu o podeli teritorija između dve zemlje „upravo u trenutku dok se razgovara“.

„Imaćemo sporazum, a o uslovima se pregovara… U smislu podele zemljišta“, naveo je Tramp.

Američki predsednik je rekao da je „uporan u traženju rešenja za okončanje rata kako bi se zaustavilo stradanje i sačuvao novac SAD koji se troši na vojnu pomoć Ukrajini“.

On je izrazio uverenje da se tokom pregovora sa ukrajinskom i ruskom stranom već može govoriti o postizanju „okvirnog sporazuma“ o mirnom rešenju.

„Imao sam veoma dobre razgovore, kao što znate, sa Vladimirom Zelenskim i sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom. I mislim da imamo okvirni sporazum“, rekao je Tramp.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *