IN4S

IN4S portal

Tivat: Uklonjene bombe iz mora

1 min read

Danas su pripadnici Regionalnog centra za obuku ronilaca za podvodno razminiranje (RCUD ) iz Bijele uklonili pet ručnih bombi iz podmorja Opatova u Tivtu. Bombe su preuzeli službenici MUP-a, unaprijed predviđenom procedurom u ovakvim situacijama radi uništvanja ubojnih sredstava.Bombe3

I u ovom slučaju građani su pozvali policiju, a potom je MUP uputio zvaničan zahtjev RCUD-u za sprovodjeđe, za ovakve slučajeve, unaprijed utvrđenih aktivnosti. Ovo je i zakonom predviđena procedura da se prvo obavještavaju organi Ministarstva unutrašnjih poslova, a potom oni usaglašavaju proces sa Regionalnim centrom za obuku ronilaca za podvodno razminiranje iz Bijele.

Bombe, koje su predstavljale opasnost za kupače i turiste, očigledno je ne tako davno odbacilo neko neodgovorno lice. Obavještavajući javnost o ovoj akciji RCUD ujedno upućuje i apel građanima da ne odbacuju ovakva sredstva koja izazivaju opštu opasnost sa nesagledivim posljedicama.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *