Тајланд: Демонстранти ушли у седиште владе
1 min read
Неколико стотина демонстраната ушло је данас у седиште владе у Бангкоку, пошто су власти наложиле полицији да се повуче како би избегла ново насиље, након дводневних немира.
Дописник АФП-а са лица места наводи да је око седишта владе карневалска атмосфера, пошто је полиција саопштила да неће пружати отпор демонстрантима који су се заветовали да ће свргнути премијера.
„Демонстранти су рекли да желе да заузму зграде владе, али влада не жели никакве сукобе па смо наредили полицији да се повуче“, рекао је портпарол тајландске владе Тират Ратанашеви новинарима, јавио је Ројтерс.
Демонтранти у Бангкоку претходна два дана су се сукобљавали са полицијом, која је употребила гумене метке, сузавац и водене топове.
Демонстранти су прошле седмице протестовали по разним деловима Бангкока, а сада су се груписали испред владиног комплекса.
Протести на Тајланду трају девети дан, а преко викенда је у сукобима погинуло најмање троје људи, а 103 особе су
повређене.
Један тајландски суд јуче је издао налог за хапшење вође протеста Сутепа Таугсубана због подстицања антивладине побуне.
Сутеп је сваке вечери државо ватрене говоре, оптужујући Таксина Шинаватру, популистичког бившег премијера, свргнутог у војном удару 2006. године, да из егзила у иностранству „повлачи конце“ за рачун млађе сестре, актуелне премијерке Јинглук Шинаватра.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

