IN4S

IN4S portal

Svjedok saradnik potvrdio: Zvicer i dio ANB-a obezbijedili pare i logističku pomoć za atentat na Vučića!

1 min read

Foto: EPA

Srđan Lalić koji svedoči na suđenju kriminalnom klanu Veljka Belivuka i Marka Miljkovića priznao je da su pričali i planirali ubistvo predsjedika Srbije Aleksandra Vučića.

Za tu namjenu je, tvrdi Lalić, vođa kavačkog klana Radoje Zvicer obezbijedio oko pet miliona evra i balističku pomoć dijela ANB-a koji je htio da svrgne političku strukturu u Srbiji.

Zvicer je obezbijedio oko pet miliona evra i balističku pomoć dijela tih službi koje su za svrgavanje političkih strukturi ovdje u Srbiji, da se ovdje dovede neko podoban, ko bi radio u interesu klana. U tu svrhu su već i bila sprovođenja neka djelovanja preko društvenih mreža, ispisivanje parola. Najveću pepreku su videli u predsjedniku. Bilo je dogovoreno da prvi veći protesti budu uz velike nemire, a sve u cilju pritiska na vladajuću strukturu. Bilo riječi i oko atentata na predsjednika. Bilo je riječi o postavljanju eksplozivnih naprava na javnim površinama – kazao je Lalić, prenose Novosti.

On se govorio i o Belivukovoj i Miljkovićevoj posjeti Crnoj Gori u januaru 2021. godine.

Lalić je istakao da su njih dbojica od dijela crnogorskih službi doznali da se sprema njihova likvidacija na tivatskom aerodromu.

– U januaru 2021. Marko i Veljko su išli kod Zvicera povodom rođenja njegovog djeteta. Pošto su od dijela crnogorskih službi koje su pod kontrolom Kavčana dobili informaciju da se sprema njihovo ubistvo, na aerodromu su se pojavili kao živi mamac, kako bi se pohapsili neki škaljarci. Dok su boravili tamo, a i posle sa oduševljenjem su govorili kako su ih vozili u naoružanim konvojima, kako dio službe stoji iza njih, kako bi to trebalo uspostaviti i ovdje u Srbiji – rekao je Lalić.

Novosti

Podjelite tekst putem:

6 thoughts on “Svjedok saradnik potvrdio: Zvicer i dio ANB-a obezbijedili pare i logističku pomoć za atentat na Vučića!

  1. Izvrsiti proveru svih CG bahatih“biznismena“i CG funkcionera i videti po kom osnovu borave u Srbiji a onda im proveriti poreklo imovine u Srbiji i ako ne ispinjavaju uslove koje zakon propisuje za boravak vratiti ih u CG,jer nidje takve vode i vazduha!!!

    10
  2. Pa zar decenijama mafijasi i tajne sluzbe iz Crne ne haraju po Srbiji? Ko im je to omogucio i sa kim imaju biznise?
    Koju svrhu sada imaju ove price?

    6
    1
    1. Imaju za Usnijine potrebe . 1023 atentat služi za njegove krezube glasače,eto čemu.Loš sin od zlog oca.

      3
      2
  3. Ovo mi se ne uklapa u onu izjavu kada je ove iz DF uvalio u zatvor zbog tzv.državnog udara i obezbjedio sve dokaze,????

    7
    2

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *