IN4S

IN4S portal

Stadion u parlamentu: Krikneš i rikneš

Mišo Vujović

Piše: Mišo Vujović

U martu nam se svašta događalo. Od paljenja Pećke patrijaršije i zlosluta koji taj bezumni čin projavljuje kroz masovne demostracije iridenta, masovnog pogroma Srba na KIM, silovanja flašom nesrećnog Đorđa Martinovića, požara u Hilandaru, streljanja premijera, misteriozne smrti u Hagu bivšeg predsednika. Sudeći po neredima u Skupštini Srbije i najavama marša na Beograd ali i odgovora vlasti kontra revolucijom martovska hronika može prerasti u novu dramu nacije koju neki očito priželjkuju.

Primitivizam i bahatost su se već odavno odomaćili u srpskom parlamentu, najavljujući dimne bombe, suzavac, biber sprej i ostala pirotehnička sredstva,ma koliko zvučalo apsurdno, kao realan sled događaja. Umiruća opozicija je u samrtničkom ropcu pokušala da ne ode bez krika u noć.

Čist promašaj. Krikneš i rikneš. Ovakav auto gol u poslednjem sekundu produžetaka kada je mladost već ozbiljno ustalasala Srbiju, otvara mnoga pitanja, ali verovatno zatvara višemesečnu dramu i neizvesnost nastalu nakon tragedije na železničkoj stanici u Novom Sadu.

Zvuči amaterski neuverljivo objašnjenje da postojeći bezbedonosni sistemi ne mogu detektovati biber sprej i ostala pirotehnička sredstva. Očito je da ovde nije reč o tehničkom već o ljudskom faktoru. I ne samo odgovornosti službe obezbeđenja, već svih besbedonosnih subjekata u zemlji. Namera opozicije da haos iz parlamenta prenese na ulicu više je nego jasna, ali je istovremeno i apsurdna jer je potpuno izvesno, građani su potvrdili izborima, da im ne pada na pamet da oživljavaju pokojnika.

Ali kako reče Orban globalisti su izgubili Vašinkton i sada iz Brisela nasrću na Srbiju, Mađarsku, Slovačku, pokušavajući da sklone fokus sa fijaska u Ukrajini u čije blato sada guraju Evropsku uniju, čemu se energično protive Mađarska i Slovačka, Italija ne želi da šalje ljude, a glavu polako dižu i ostale članice unije.

U opštoj makljaži osim flaše u glavu poslanice, biber spreja u lice trudnice, upečatljivo je šokirano lice Dragana Đilasa, što govori da nije bio upućen u organizaciju ovih događaja kao i žilavost Ane Brnabić koja je pokazala da ima veća muda od mnogih.

Podjelite tekst putem:

3 thoughts on “Stadion u parlamentu: Krikneš i rikneš

  1. Jadna li je Vlada koju brani ovaj ovakav, hvalisavac bez mjere, i poltron. Ne umije da sakrije da je komunjara, a sve glumata nešto…

    6
    3
    1. A ne, no ces ga ti naucit pisanju kolumni, a jedva cekas da procitas nesto lijepo napisano ni Baleticka mu nije ravna.

      2
      1

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *