ИН4С

ИН4С портал

Србија тражила и добила подршку: Русија ће бранити резолуцију 1244

Сусрет предсједника Александра Вучића и руског премијера Дмитрија Медведева у Минску и поруке чврсте подршке, прије свега у политичкој, економској и војној сфери, које је Москва послала Београду  најављују намјеру предсједника Русије Владимира Путина да наметнуту паузу у дијалогу искористи да још одлучније ускочи у ову игру и инсистира на праву Србије које произилази из Резолуције 1244.

Вучић и Медведев / Фото: Тањуг / Предсједништво Србије

Сусрет предсједника Александра Вучића и руског премијера Дмитрија Медведева у Минску и поруке чврсте подршке, прије свега у политичкој, економској и војној сфери, које је Москва послала Београду  најављују намјеру предсједника Русије Владимира Путина да наметнуту паузу у дијалогу искористи да још одлучније ускочи у ову игру и инсистира на праву Србије које произилази из Резолуције 1244.

Наиме, како су оцијенили поједини аналитичари, Србија је, тиме што Москва намјерава да учврсти и српску и руску позицију, од Русије добија још снажан вјетар у леђа пред најзначајнију фазу процеса решавања питања Косова и Метохије.

Амбасадор Русије у Београду Александар Чепурин изјавио је у интервјуу за ,,Политику“ да је Русија спремна да помогне Србији у решавању питања, како је казао, марионетске творевине Косово.

Како је додао, Србија иде напријед достојанствено и ради у сопственом интересу тиме што се њен курс креће ка развоју стратешких односа са Русијом.

Čepurin
Александар Чепурин

Он каже да се не смије догодити рецидив оружаног конфликта на Балкану и да Резолуција 1244 СБ УН остаје једини основ за политичко решење косовског проблема.

Политику овдје одређује Београд. А Русија ће увијек подржати ваше легитимне затхеве и ваш избор. А што се тиче ‘трговине’ нечијим интересима, тај термин потиче из речника наших опонената. Наша историја, као и историја Србије исписана је знојем и крвљу. Наше пријатељство је искрено и проверено временом„, рекао је Чепурин.

Војне везе са Русијом јачају Србију

Амбасадор је подсјетио и на војне и војнотехничке везе Русије и Србије које, каже, јачају одбрамбену способност Србије.

Што буде снажнији тај потенцијал, то ће опрезније да се понашају они који би можда жељели да нашкоде Србији. Спремни смо да помажемо у оној мјери колико је за то заинтересовано српско руководство. А руско друштво и руски народ воле Србију, вјековима саосјећају с њом и у невољи и радости. То је веома снажан политички инструмент који непријатељи Србије не би требало да потцијене„, наводи он.

Говорећи о дометима руске политике у региону, Чепурин каже да Русија задржава и да ће задржати снажне позиције на Балкану, али да њено присуство није усмјерено ни против кога, већ да има циљ да се извуче заједничка корист од сарадње.

Прочитајте још:

Њемачки посланик: Били смо под утицајем пропаганде, Косово је Србија

 

 

 

<

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Србија тражила и добила подршку: Русија ће бранити резолуцију 1244

  1. Ој Косово Косово
    земљо моја вољена
    земљо славнијех витезовах
    Лазара и Милоша!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *