IN4S

IN4S portal

Spajić: Glavni odbor PES-a jednoglasno potvrdio rekonstrukciju Vlade

1 min read

Spajić (Foto:RTCG )

Glavni odbor Pokreta Evropa sad (PES) jednoglasno je glasao za rekonstrukciju Vlade, kazao je lider PES-a i premijer Milojko Spajić.

Jedan od učesnika sjednice Glavnog odbora je „Vijestima“ kazao da će ministar vanjskih poslova Filip Ivanović u rekonstruisanoj Vladi biti potpredsjednik za međunarodne i evropske poslove.

Iz Bošnjačke stranke je sinoć saopšteno da će lider te partije Ervin Ibrahimović osim pozicije ministra vanjskih poslova, pokrivati i funkciju potpredsjednika za međunarodne odnose.

Ministarstvo rada i socijalnog staranja, kojim rukovodi Naida Nišić biće podijeljen na dva ministarstva.

Dosadašnji ministar energetike i rudarstva Saša Mujović ostaje ministar energetike, dok se formira ministarstvo rudarstva na čijem će čelu biti BS.

Resor Filip Radulovića se takođe dijeli na dva ministarstva – on ostaje ministar pomorstva, a po koalicionom sporazumu ministarstvo saobraćaja pripada Demokratskoj narodnoj partiji.

Svi ostali ministri iz PES-a zadržavaju svoje resore u punom kapacitetu.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *