ИН4С

ИН4С портал

Сергеј Лавров исмејао Ештонову пред цијелим свијетом

ketrin-eston-priprema-beograd-pristinu-teske-odluke-slika-36979

На  састанку  Сергеј Лаврова, шефа руске дипломатије, и Кетрин Ештон, представнице ЕУ за спољне послове и безбедност, у Мадриду, дошло је до благог инцидента, јер је Лавров збијао шале са Ештоновом.У просторији у којој је био састанак, на столу су били неки слаткиши, а Лавров је рекао: „Колачићи. Послужите се, нису баш са Мајдана, али ипак!“, алудирајући на њен одлазак на Евромајдан током протеста у Кијеву.

У просторији су сви застали, а Ештонова је тихо промрљала да „не једе слатко“.

„Никада у животу нисам јела колачиће“, рекла је Ештонова и пар тренутака после тога је била поприлично непријатна атмосфера, пише портал Глагол.

„Код вас је овдје баш лијепо“, додала је она покушавајући да орасположи атмосферу.

„Да, наш амбасадор је заслужио да ради на овако лијепом мјесту. Ми људе запошљавамо према заслугама, а не према политичким убјеђењима“, рекао је Лавров алудирајући на нове кијевске власти и осмјехнуо се, пише портал Глагол.

Ештонова се потпуно збунила и онда ја захтијевала да медији напусте просторију.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *