SDP i Pozitivna zajedno na izborima u Podgorici
1 min read
Socijaldemokratska partija (SDP) i Pozitivna Crna Gora nastupiće zajedno na predstojećim izborima u Podgorici, saopšteno je iz tih partija.
“SDP i Pozitivna postigle su dogovor u vezi sa predizbornim sporazumom, odnosno formiranjem državotvornog bloka, na osnovu kojega će na predstojećim lokalnim izborima u Podgorici nastupiti u koaliciji”, kaže se u zajedničkom saopštenju.
Kako se navodi u zajedničkom saopštenju, taj politički sporazum biće okosnica okupljanja snaga koje se zalažu za snažan razvoj Podgorice, a u čijem središtu će biti dosljedno zalaganje za vladavinu prava, građanski karakter države, promociju evroatlanskih vrijednosti, kao i nesporan državotvorni karakter koji će baštiniti taj politički savez.
“SDP i Pozitivna žele da doprinesu objedinjavanju reformskog potencijala crnogorskog društva, i ostaju otvorene za sve one političke subjekte i slobodne pojedince sa kojima dijele temeljna politička uvjerenja i viziju razvoja Glavnog grada”, kaže se u saopštenju.
Glavni grad Crne Gore, kako se navodi, mora biti predvodnik demokratskog i ekonomskog razvoja cijele države, obezbijediti otvorenost i transparentnost gradske uprave, i postati dobar servis građana i privrede.
“Čvrsto smo uvjereni da će voljom građana, ovaj politički blok postati ključna politička snaga koja će opredijeljivati dalji put razvoja Podgorice”, naveli su iz SDP-a i Pozitivne.
Oni su poručili da nova gradska uprava Podgorice mora obezbijediti ravnomjeran ekonomski i infrastrukturni razvoj i time omogućiti svim njenim građanima uslove života primjerene glavnom gradu moderne evropske države.
“A upravo to je i glavni cilj sklapanja ovog političkog sporazuma”, kaže se u saopštenju.
Dodaje se da u narednom periodu tu odluku, u skladu sa stranačkim statutima, moraju potvrditi najviši organi dvije partije.
Kako su bijedni ovi pojedini sizofrenicari sto napadaju milica i mandica sram vas bilo poltroni milovi pa nijesu valjda njih dvojica i ostali iz opozicije unistili aluminijski zeljezaru boksite radoje dakic no vas ne treba uzimat za ozbiljno
„Pošto vidim da se u javnost šalje poruka da sve zavisi od Ranka Krivokapića, moj lični stav je jadna je Crna Gora ako zavisi od Ranka“, rekoa je Srđan Milić na novogodišnjem koktelu SNP-a.
A upravo Srđan Milić je mazio i pazio Pozitivnu Crnu Goru uprkos tome što je ta stranka u Nikšiću opozicionu pobjedu poklonila DPS-u i SDP-u.
Sad mu Pozitivna otvoreno preleće kod Ranka, a DF će to učiniti poslije lokalnih izbora u Podgorici, ukoliko sa Rankom budu imali većinu da formiraju vlast.
Podgorički SNP je konačno pred raskrsnicom. Ili će voditi ofanzivnu bitku za svoje birače protiv družine Peđe Bulatovića, odnosno DF-a, držeći se svoga programa i interesa ili će ljosnuti na nos.
U svakom slučaju, pravljenje tzv državotvorne koalicije, koja je i koalicija za tzv. Crnogorsku pravoslavnu crkvu i asimilaciju srpskog naroda, približava SNP i DPS-u i otvara nove žestoke podjele u jedinoj značajnoj većini, a to je pravoslavni narod Crne Gore.
U takvoj situaciji, nezasluženo će profitirati DPS koji ima lidera koji zna da igra i pritom ne poštuje pravila.
Govori li vam šta izjava Konjevića da koalicija SDP-a i Pozitivne neće ugroziti vladajuću koaliciju na državnom nivou ?
Dragi moji iskreni opozicionari, nekadašnji glasači opozicionih partija, kada vas ubrzo po hiljaditi put pozovu na još jednu lažnu Milovu „izbornu“ predstavu, kada vam po hiljaditi put ponove „da je napokon kucnuo čas, kako će iz više kolona razbiti Mila u paramparčad, kako režim drhti pred njihovom bajnom moći“ – samo treba da skupite energiju i poručite im:
„Marš, bando prevarantska! Kuš, kugo! Dosta ste me obmanjivali, pravili od mene magarca, uzimali pare iz mog džepa kako biste radili protiv mojih interesa, uzimali zalogaje iz usta mog djeteta kako biste učvršćivali Milovu diktaturu i uživali u privilegijama koje vam nudi sistem!“
Prva stvar koju od stranaka sistemske opozicije morate tražiti, kako biste makar pristali da komunicirate s njima, jeste smjena prevarantskih rukovodstava koja godinama odbijaju pokretanje politika dikontinuiteta.
Učešće na lažnim Milovim izborima ide u korist održanja kleptokratije, bilo koji vaš potez protivan simulaciji je dobrodošao: bacite u lice lažnog opozicionara letke sa 6 tačaka, ili letke o vojnoj neutralnosti, bacite jaje na lažnu instituciju, kažite režimlijama u lice ko su i šta su, blokirajte sa prijateljima ulaz u „institucije“, pokrenite neposlušnost ličnim primjerima.
U međuvremenu, učestvovaćete u formiranju antisistemskog pokreta, Nezavisne Opozicije, koja će pokrenuti istinsku demokratizaciju.
Sličan se sličnom raduje. Ili: svaka vreća nađe zakrpu. Mada se ovdje ne zna šta je vreća, a šta zakrpa.
Još od osnivanja Pozitivne CG upozoravali smo, u okviru grupe ODR-GN, da se radi o lažnoj opoziciji, i to detaljno obrazlagali. Ovaj akt spajanja sa sramnom i kriminalnom režimskom strankom je konačan i neoboriv dokaz za tu tvrdnju.
Kako ćute „pozitivci“ na društvenim mrežama, nakon ove sramote i gadosti udruživanja sa nacionalsocijalistima… Niko ni da zucne. No dobro, navikli smo na ovakva ponašanja od strane svih stranaka sistemske opozicije. Njih, uopšte, ne treba ni komentarisati previše, osim kada čovjek baš mora, kako bi preko navođenja loših primjera ukazivao na ispravan put. Tj, pokazivao kako ne treba, kako se ne bi smjelo. Bojkot, diskontinuitet, otpor!
Jos Manda da udje i svi koji klicu Nek je vjecna crna gora su tu!
Medo i Manda balave ocekujuci da ce se Krivomozgic smilovati i pozvati ih u drazavoprevarni front. Iz fronta u front. Nije to tako tesko.
Kako se navodi u zajedničkom saopštenju, taj politički sporazum biće okosnica okupljanja snaga koje se zalažu za snažan razvoj Podgorice,
,sta im pise u programu ,rusenje crkava,i dovodjenje izvanjskije iz Rozaja na posao u Podgorici,polako ali sigurmo Podgorica postaje mala Turska.
Aj neka je sa srećom!
„državotvorni blok“ ili ti nacional-fašstička koalicija
„Socijaldemokratska partija (SDP) i Pozitivna Crna Gora nastupiće zajedno na predstojećim izborima u Podgorici, saopšteno je iz tih partija“.
Vratija se Darko Ranku ? Di je bija ? Opoziciju razbija.
Pripa se Darkov pape Miškec robije zbog kridita koje je dobija od sistre iz CKB-e pa traži zaštitnika.
Ajme, kako će samo biti sritni Miraš i Stevo.