САД и Русија „заратиле“ због корона-статистике
1 min read
Илустрација
Руски амбасадор у САД Анатолиј Антонов затражио је од главног уредника Њујорк тајмса да демантује наводе из чланка о броју преминулих од коронавируса у Русији.
То је саопштила руска амбасада.
Претходно је руска амбасада у Лондону позвала Фајненшел тајмс да оповргне тврдње из свог чланка у којем се наводи да је број преминулих од ковида-19 у Русији наводно много већи од званичне статистике.
Портпаролка руског министарства спољних послова Марија Захарова рекла је раније да је слична порука послата представнику ОЕБС-а за слободу медија Харлему Дезиру, преноси Б92.
Фајненшел тајмс и Њујорк тајмс објавили су чланке у којима се тврди да је број преминулих од коронавируса у Русији већи од званичних података за 70 одсто.
Представница Свјетске здравствене организације у Русији Мелита Вујновић рекла је да нема доказа о томе да се број преминулих у тој земљи намјерно умањује.
Руски експерт Јуриј Светов оцијенио је да су то „пуцњеви информационог рата“, преноси Спутњик.
„Прво су САД оптужиле Русију да ми наводно пишемо неистине о томе како се у Америци води борба против коронавируса и да измишљамо верзије да су тај вирус створили Американци. То су били ‘пробни’ пуцњи. Сада идемо на следећу фазу – наводно, ми скривамо број смртних случајева. Међутим, суочавамо се са чињеницом да се у САД биљежи огроман број обољелих и умрлих од короне, па је за оне који су убијеђени ‘у предност Америке увек и у свему’ непојмљиво то да постоје друге земље гдје је обољелих мањи и гдје је процес борбе против пандемије организован боље. Због тога шире лажне вијести“, каже Светов.
У Русији је од сада пријављено 252.245 случајева коронавируса и 2.305 преминулих. Руска статистика региструје само оне који су умрли директно од корона вируса, а не и од других, пратећих болести.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Колико би мртвих у Русији одговарало Американцима, па да престану да забадају нос у туђе ствари?
kuriozitet je da je zvanična američka stranica koja statistički prati dešavanja u svijetu oko korone I koja pripada američkoj najvećoj biblioteci a koja se zove worldometer kosovo svrstala pod srbiju
људи искрени, нажалост ретки.