RTCG: Male laži podstiču na izgovaranje većih (VIDEO)
1 min readOdlazeći premijer Milo Đukanović kazao je kako DPS nikada nije dovodio birače iz inostranstva da glasaju za tu stranku, što je notorna neistina.
Đukanović je, ne trepnuvši, rekao kako DPS nikada nije plaćao glasačima da dođu u Crnu Goru na dan izbora i zaokruže tu partiju.
„Nema ništa od toga. To se nikada nije događalo. Ljudi koji žele da dođu u Crnoj Gori i iskoriste svoje biračko pravo to rade u svojoj režiji. Radili su tako i do sada, tako će biti i ovog puta i svakog sledećeg i nema zaista razloga da bilo ko zebe od takve vrste neregularnosti“, kazao je Đukanović.
Kako prenosi portal Radio-televizije Crne Gore, Naučnici sa univerziteta „Djuk“ iz Londona otkrili su kako izgovaranje manjih laži mozak čini neosjetljivim i podstiče čovjeka da u budućnosti izgovara veće neistine.
Istraživanje je objavljeno u naučnom časopisu “ Nature Neuroscience „.
Na osnovu rezultata istraživanja utvrđeno je da kada čovjek prvi put izgovori laž, u sklopu moždanog jezgra, amigdala, dolazi do značajnih kretanja. Takođe, zabilježeno je da kada osoba nastavi da izgovara laž, reakcije u amigdali su znatno manje, prenosi portal RTCG.
Kako navodi taj portal, naučnici ističu kako vidan pad u reakcijama u ovom dijelu mozga tokom nastavka izgovaranja laži, čovjeka podstiče da u budućnosti izgovara veće laži.
Ko vise uzima za ozbiljno sta ovaj covjek prica totalno prolupao.
nema Crne Gore dobili smo.. modernu zemlju MNE. nap-edovali najbolji lažovi. lopovi šverceri. ko u .. inozemstvu.. kaže da je Crnogorac svi od njega u trku maratona
Hahahaha, a nisu trenutno u van Crne Gore nego su trenutno u Crnoj Gori.