ИН4С

ИН4С портал

Режимско лицемјерје: Представници ДПС-а Црној Гори гуше вјерске слободе, а кад оду у САД моле се и постају највећи хришћани

1 min read
Предсједник Скупштине Црне Горе, Иван Брајовић и министар Бранимир Гвозденовић били су овогодишњи "лауреати" позивнице за Молитвени доручак у Бијелој кући, који организује предсједник САД, Доналд Трамп.

Фото: ИН4С

Предсједник Скупштине Црне Горе, Иван Брајовић и министар Бранимир Гвозденовић били су овогодишњи „лауреати“ позивнице за Молитвени доручак у Бијелој кући, који организује предсједник САД, Доналд Трамп.

Ништа необично имајући у виду да су многи политичари из Црне Горе, небитно од политичке профилације, били гости ове манифестације, да се позив за ове двије режимске перјанице, није десио у јеку највеће борбе православног народ и СПЦ, против антицрквеног Закона о вјерским слободама.

Наиме, како је Молитвени доручак, превасходно везан за хришћансу традицију, на чијим постулатима и почивају САД, веома је упитно шта ће именовани на том и таквом мјесту. Код чињенице да су, као представници својих партија све урадили а и даље раде на буквалном затирању православља у Црној Гори, православља као хришћанске вјере више него је лицемјерно и подло, што су присустовали догађају чије основ хришћанско вјеровање и традиција.

Традиција организовања Националног молитвеног доручка почела је у вријеме председника Двајта Ајзенхауера 1952. Тадашњи сенатор Френк Карлсон из Канзаса је спонтано позвао Ајзенхауера у Сенат на заједничку молитву за успjех његове владе.

Меланија и Доналд Трамп

Првобитна идеја да се политичари, и из власти и из опозиције, заједно моле за мир и успjех САД прерасла је у организовање међународног молитвеног доручка на који се поред домаћих позивају и свjетски лидери и политичари да се заједнички моле за мир у свијету.

Након што се званицама обрате домаћини – по један републиканац и демократа, као и предсjедник САД-а, који сjеде за столом на уздигнутом подијуму, слиједи молитва: тада сви устају и држе се за руке.

Имајући све ове чињенице у види, намеће се питање – за кога и да ли су се молили Брајовић и Гвозденовић који су заједно са ДПС-ом ударили у темеље вјерских слобода и права грађана Црне Горе.

Да ли су се можда „зацрвењели“ на питања о хришћанским, тј православним слободама у Црној Гори, да ли су осјетили стид и кајање због гушења тих истих слобода, због прогона СПЦ и њеног свештенства и вјерника, питања су на која, да будемо реални и знамо одговор. Али, представа за јавност је морала да се одигра, али и да се наплате дневнице до Америке.

Осим Брајовића, молитвеном доручку ранијих година присустовали су лидер ДПС-а Мило Ђукановић, потпредсједник Владе за економску политику и финансијски систем Милутин Симовић, политички директор БС Суљо Мустафић, функционер и некадашњи амбасадор Црне Горе у САД Миодраг Влаховић.

Америка подржава слободу говора и права појединаца да изражавају слободу вjере

Сједињене Државе снажно подржавају основне слободе, као што су слобода говора, удруживања и окупљања и права појединаца да мирним путем изражавају слободу вjере или убjеђења, наводи се писаном одговору портпарола Стејт Департмента.

Америчка влада више пута је позивала све стране у Црној Гори да воде конструктиван дијалог, да покажу уздржаност и избегну било какве акције које доводе до јачања напетости или су насилне.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Режимско лицемјерје: Представници ДПС-а Црној Гори гуше вјерске слободе, а кад оду у САД моле се и постају највећи хришћани

  1. Amerika je zasnovana na hriscanskoj tradiciji, i Hriscanstvo je glavna i osnovna vjera koja je u osnovama ove drzave. Americki predsjednik prilikom svoje inauguracije polaze desnu ruku na Bibliju i zaklinje se da ce vladat po ustavu. Ako Amerika koja zvanicno vazi za najdemokratskiju zemlju na svijetu toliko postuje vjeru, da i ne pominjem druge prosvijecene drzave u Evropi i svijetu, smijesno djeluju lupetanja nekih botova ovdje ka sto je Komlen, za koga je vjera srednjevjekovni i zaostali obicaj. Nepismeni i neskolovani Komlen ne zna da vjera nije obicaj vec nesto mnogo dublje i znacajnije. Da nije tako ne bi najdemokratskije i najprosvjecenije drzave u svijetu u svoje ustave i zakonodavstva kao jedno od najbitnijih stavki stavile slobodu i zastitu vjere i vjeroispovjesti

  2. Molili su se za svoju fotelju, za koju se grčevito drže!
    Bila je to najiskrenija molitva u životu i na tom okupljanju!
    ???

    45

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *