IN4S

IN4S portal

Raketni napad iz Gaze, Netanjahu morao u slonište

Iz pojasa Gaze na južni izraelski grad Aškelon ispaljena je raketa tokom posjete premijera Benjamina Netanjahua zbog čega je morao nakratko da ode u sklonište, prenijeli su izraelski mediji.
Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahu

Iz pojasa Gaze na južni izraelski grad Aškelon ispaljena je raketa tokom posete premijera Benjamina Netanjahua zbog čega je morao nakratko da ode u sklonište, preneli su izraelski mediji.

Izraelska vojska potvrdila je lansiranje na Aškelon, koji je udaljen 12 kilometara od obalske palestinske enklave, navodeći da je raketu presrela vazdušna odbrana.

Niko nije pruzeo odgovornost za taj napad u Gazi koja je pod kontrolom islamista Hamasa i u kojoj je manja oružana frakcija Islamski džihad tokom prošlog meseca razmenjivala vatru sa Izraelom, prenosi Rojters.

Izraelske televizijske stanice prikazale su snimak kako Netanjahua, koji vodi kampanju da zadrži kormilo konzervativne stranke Likud na stranačkim izborima, odvode telohranitelji.

Kako se navodi, odveden je u sklonište pošto su se oglasile sirene za vazdušni napad, ali se potom vratio da nastavi kampanju.

Iako se očekuje da Netanjahu zadrži liderstvo u Likudu, on se suočava sa teškom situacijom uoči martovskih opštih izbora u Izraelu, trećih za godinu dana, pošto on i njegov centralistički rival Beni Ganc nisu uspeli da obezbede većinu posle prethodna dva glasanja.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Raketni napad iz Gaze, Netanjahu morao u slonište

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *