Putin: Savez Rusije i Bjelorusije jača mirno i bez žurbe

Lukašenko i Putin
Državni savez Rusije i Bjelorusije jača bez žurbe, a dve strane vagaju svaki korak, predočio je danas predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin.
„Napredujemo mirno i bez žurbe, kako smo se dogovorili, tako da svaki naš korak može da nas ojača spolja i iznutra, da unapredi naše političke sisteme stvarajući uslove za njihov budući razvoj kao i temeljne i čvrste osnove za ekonomskog napretka“, rekao je ruski lider na sastanku sa predsjednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom, prenosi Tass.
Putin je na sastanku predložio da se razgovara o „daljim procesima za izgradnju Unije država“ navodeći da je srećan što ponovo vidi Lukašenka nakon jubilarnog samita OUKB prošle nedelje u Moskvi i poželeo mu dobrodošlicu.

U Vasem BratstVu je Nasa Snaga….
Nas Malih, Ponosnih SrBA….
Življeli!
Ostaje nama vjecna sramota zbog uvodjenja sankcija Bjelorusiji, zbog glasanja u UN protiv Rusije. A vjerujem da su namjere nase „nezavisne“ drzave da ide i korak dalje.