Putin, Merkel i Oland za primirje
1 min read
Ruski predsjednik Vladimir Putin, njemačka kancelarka Angela Merkel i predsjednik Francuske Fransoa Oland apelovali da primirje u Ukrajini bude što prije uvedeno.
Troje državnika su takođe pozvali na skoro održavanje sastanka Kontakt grupe za Ukrajinu, navodi se u saopštenju zvaničnog Kremlja, a prenela je agencija Itar-Tas.
Prošle srijede je u Berlinu postignut sporazum između Njemačke, Francuske, Rusije i Ukrajine da se formira Kontakt grupa s ciljem postizanja neuslovnog i zajedničkog dogovora o obustavi vatre.
Ukrajinski predsjednik Petro Porošenko, prekinuo je 1. jula desetodnevno primirje na istoku zemlje, a ukrajinska Nacionalna garda obnovila vojnu operaciju koju su vlasti u Kijevu pokrenule sredinom aprila.