Promocija knjige „Ne(o)pravdano zaboravljeni“ u Muzeju Hercegovine u Trebinju

U nedjelju, 3. avgusta 2025. godine, s početkom u 19.30 časova, u Galeriji Muzeja Hercegovine u Trebinju održaće se svečana promocija knjige „Ne(o)pravdano zaboravljeni“, autora Predraga Savića.
Ovo istoriografsko delo donosi važan doprinos razumevanju zaboravljenih ličnosti iz srpske prošlosti, sa posebnim osvrtom na generala Majstera i njegove Srbe, koji su – kako ističe autor – nepravedno izbrisani iz zvanične istorije.
U programu promocije učestvovaće:
-
dr Milorad Vukanović, istoričar,
-
prof. Željko Komnenović, predsjednik Opštine Tivat,
-
kao i sam autor, Predrag Savić.
Kroz razgovor, publika će imati priliku da se bliže upozna sa detaljima „dosijea“ generala Majstera, njegovom ulogom u istorijskim tokovima i sudbinama brojnih Srba koji su ostali u senci velikih događaja.
Promociju organizuje Muzej Hercegovine u Trebinju, kao deo svoje misije očuvanja i oživljavanja istorijske svesti i kulturnog pamćenja.