ИН4С

ИН4С портал

Препродаја совјетског оружја Украјини без сагласности Русије – незаконита

1 min read
У саопштењу Федералне службе за војно-техничку сарадњу истиче се да ће неиспуњење ове одредбе бити сматрано грубим кршењем усвојених међународних обавеза

фото: АП

„Саопштавамо да је у складу са међународним обавезама земаља извозника руских (совјетских) производа војне намене, њихова препродаја или предаја трећој страни могућа искључиво уз прелиминарну писану сагласност Руске Федерације“, наводи се у саопштењу.

У саопштењу Федералне службе за војно-техничку сарадњу истиче се да ће неиспуњење ове одредбе бити сматрано грубим кршењем усвојених међународних обавеза и да ће руска страна предузети „одговарајуће мере“.

Раније је неколико медија објавило информацију према којој неке земље под притиском Сједињених Америчких Држава планирају да испоруче Украјини совјетску (руску) војну технику којом располажу њихове оружане снаге.

Специјална војна операција Русије у Украјини

Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

Прочитајте ЈОШ:

Русија: Украјински нацисти у Харковској области пуцају на цивиле

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *