ИН4С

ИН4С портал

Породичне вредности као део идентитета: Југослав Кипријановић у „Српском св(иј)ету“

1 min read
Дотакао се проблематике коју носи усвајање Закона о родној равноправности и измјене закона о забрани дискриминације, изражавајући несагласност са њеним одредбама, а затим и других актуелних тема, првенствено Сабора архијереја СПЦ који је изазвао огромну пажњу овдашње јавности.

Југослав Кипријановић

„Суштина идеје да се тај портал покрене је потекао од једне кровне Међународне организације за породицу, која окупља људе из читавог света који се залажу за природни брак и природну породицу. Они су се окупили, јер су видели да нарочито послењих 30 година је ‘враг однео шалу’ и да је либерална политика, која практично влада крупним капиталом преко великих корпорација и медија, да она тако трасира у неком супротном правцу живот човечанства. Људима без обзира на своје бројне разлике, као што су припадност вери или нацији, не смета да се са свих меридијана окупе око тога да се сачува природна породица, и брак као цивилизацијско, пре свега хришћанско достигнуће. Институција брака која данас постоји, она је старозаветно и новозаветно достигнуће“, рекао је у емисији Недељни преглед „Српског св(иј)ета“ уредник портала Међународне породичне вести на српском Југослав Кипријановић, говорећи о самом порталу.

Портал чија је скраћеница на енглеском језику iFamNews има своје издање на више свјетских језика, међу којима је најпосјећеније оно на енглеском и руском, а интересантно је да постоји и на грузијском:

„Оно што је занимљиво је то да су ову организацију која је покренула портал основали један Американац и један Рус. Без обзира на сталну тензију у руско- америчким односима, која је донекле оправдана, постоје људи који то посматрају из једног вишег људског аспекта, пре свега да су породице и у Русији и у Америци угрожене, и да можемо да се удружимо око онога што нас спаја, а не да потенцирамо оно што нас раздваја“.
Југослав Кипријановић је у првом дијелу емисије представио саму организацију и њене активне чланове који су угледни српски интелектуалци.

Дотакао се проблематике коју носи усвајање Закона о родној равноправности и измјене закона о забрани дискриминације, изражавајући несагласност са њеним одредбама, а затим и других актуелних тема, првенствено Сабора архијереја СПЦ који је изазвао огромну пажњу овдашње јавности.

У наставку, по устаљеном концепту емисије, гост Националне телевизије је коментарисао исјечке из емисија Српски свијет које су емитоване од 22. до 28. маја, а у којима су гостовали:
Демо Бериша, бивши припадник војне безбједности и Томислав Ђурин, војни обавештајац у пензији; Бранко Павловић, адвокат и Данило Тврдишић, публициста; , генерал у пензији Момир Стојановић; историчар и архивиста Јован Пејин; пуковник у пензији Ратко Каталина и на крају ћете видјети исјечак од петка са писцем и правником Јованом Јањићем.

Интересантни детаље о емисијама у којима су били искусни професионалци су били инспирација госту Недељног прегледа да да свој осврт на сваку од тема, од којих су неке од њих присјећање на неке недавне историјске догађаје са ефектима на овдашњу стварност, а неке су сасвим актуелне и захтијевају поглед из другог угла.

Уредник портала Међународне породичне вести је дао и свој утисак на стална три мотива емисије, за које се увијек утврди да су актуелни: Горски вијенац, јеванђеља и литије.
Као неко ко је био политички активан у странци „Двери“, а затим постао активиста који се бори за породичне вриједности, Југослав Кипријановић представља онај дио наше јавности која познаје колико и на који начин политика креира наше животе.

Донио је у студио неколико примјерака ДВД издања америчког филма „Непланирано“ за коју портал чији је уредник има права дистрибуције у Србији, и позвао све они који желе да га добију бесплатно, могу да им се обрате путем сајта. Филм је потресна прича некадашње докторице са клинике за абортус која је након великог броја извршених абортуса, окренула се борби против ове врсте побачаја.

Погледајте цијелу емисију на Јутјуб каналу ИН4С.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<