Почиње размјена заробљеника Русије и Украјине: Сенцов чека изручење
1 min read
© Sputnik / Sergeй Pivovarov
Размjена заробљеника Украјине и Русије требало би да буде реализована данас, а украјински режисер Олег Сенцов, који је био у затвору у Русији, већ је пребачен у притвор Лефортово који се налази у Москви, изјавио је посланик украјинске Врховне раде Ахтјом Чијгоз.
„Сенцов је већ у Москви, а према информацијама којима располажем, сви заробљеници би данас већ требало да стигну у Украјину“, рекао је он.
Према његовим ријечима, могуће су одређене измјене у процесу размјене заробљеника. Међутим, процес је покренут и биће реализован.
У августу 2015. године Сенцов је осуђен у Русији на 20 година затвора за организацију терористичких напада на Криму.
На десет година је затворен његов сарадник Александар Кољченко, а у случај су умијешани и Алексеј Чирниј и Генадиј Атанасјев, који су добили по седам година затвора, пише Спутњик.
Прочитајте још:
Ослобођени Вишински: Моје хапшење коштало Порошенка функције