Počela testiranja ruskog nevidljivog drona „Ohotnik“

Oklopno vozilo "Patrulj" i dron " Strekoza", Foto: Sputnjik
Ruski teški udarni dron „Ohotnik“ sa stelt tehnologijom početkom proljeća prvi put se vinuo u nebo, saopštili su izvori u avionskoj industriji Rusije.
Prema riječima izvora, „Ohotnik“ je prvi put poletio sa piste Novosibirske fabrike za proizvodnju aviona. To nije bio pravi let, jer se podigao samo nekoliko metara, nakon čega je odmah sleteo.
Drugi izvor je naglasio da se ne radi o pravom testiranju letnjih sposobnosti, već o provjeri aerodinamike drona i njegovog upravljačkog sistema.
Informacije o konstruisanju „Ohotnika“ pojavile su se 2012. godine, kada se tvrdilo da su za stvaranje udarne bespilotne letjelice težine do 20 tona zadužene kompanije „Suhoj“ i MiG.
Dizajn letjelice podrazumeva opremanje po modularnoj šemi koja će omogućiti promjenu tereta u zavisnosti od vrste borbene misije. Maksimalna brzina letjelice procjenjuje se na 1.000 kilometara na sat. Letjelica će biti uvedena u redove ratne avijacije do 2020. godine.