ИН4С

ИН4С портал

Петронијевић о Караџићу: Приморан је да са породицом разговара на енглеском језику

karadzic

Радован Караџић

Услови у којима борави први предсједник Републике Српске Радован Караџић у затвору у Енглеској се, нажалост, нису много поправили, изјавио је предсједник Центра за обнову међународног права и адвокат Горан Петронијевић, гостујући у Јутарњем програму РТРС.

Петронијевић је истакао да је Караџић до прије десетак дана имао контакт са најужим дијелом породице и то једном недјељно у трајању од пет минута.

– Дакле, само да може да каже да је жив. Наставља се тортура јер њега сада приморавају да говори на енглеском језику јер немају тамо преводиоца да би знали шта он говори. Замислите да он мора са сопственом породицом да разговара на енглеском језику! – рекао је Петронијевић.

Петронијевић је упозорио да је то перманентан и страховит наставак кршења Караџићевих људских и затворских права.

– Ја сам лично врло забринут за оно што ће се у будућности с њим дешавати – поручио је Петронијевић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *