ПЕС: Трпимо бруталну кампању, институције да заштите достојанство политичке борбе
1 min read
Покрет Европа сад (ПЕС) саопштио је да већ дуже вријеме трпи, како тврде, бруталну и оркестрирану негативну кампању каква се, према њиховим ријечима, ријетко виђа, те позивају надлежне институције да реагују и заштите “достојанство политичке борбе”.
“Посебно нас изненађује што дио напада долази од оних који су и сами били мете сличних прљавих обрачуна и знају како изгледа када се линч не зауставља ни пред породицом”, пише у саопштењу.
Тврде да су ријечи попут “издајник”, “преварант”, “корумпиран” постале свакодневни арсенал увреда.
“Но, оне нас не погађају — јер знамо зашто и за кога радимо. Радимо искључиво за грађане Црне Горе, за њихову сигурнију, праведнију и бољу будућност. Наши резултати ће бити наша најјача одбрана”, додају у саопштењу.
Према њиховим ријечима критика је легитимна и добродошла када је конструктивна.
“Ово, међутим, није била критика. Ово је покушај политичке егзекуције. Мета нису само чланови Покрета, већ и њихове породице — супруге, сестре, дјеца”, оцијенили су из ПЕС-а.
Кажу да још више забрињава тишина оних који су некад тражили солидарност, а сада прећутно посматрају кампању мржње.
Sto se zalite PESovci, nijeste navikli, lijepo je bilo uzivati u birokratskoj ladovini 30g. dok su se drpsovci izivljavali sa postenim narodom. Kusajte malo drpsove corbice, a miso lakovic neka je zacini, zna on dobro kako se to radi.