Откривен библијски град који је походио Исус Христ

Далманута, библијски град описан у Јеванђељу по Марку као место до кога је Исус Христ допловио након што је учинио чудо умноживши неколико векни хлеба и рибу да би нахранио 4.000 људи, можда је управо откривена, преноси ЛајвСајенс.
Далманута се помиње само у Јеванђељу по Марку, док у одговарајућем пасусу у Јеванђељу по Матеју (15:39) пише: „И отпустивши народ уђе у лађу и дође у околине магдалске.“
Магдала је са приличном сигурношћу идентификована као данашњи град Мигдал, на северозападној обали Галилејског језера. Магдала је можда најпознатија због везе са Маријом Магдаленом, за коју се претпоставља да је рођена у овом граду.
Подручје између данашњег Мигдала и обале богато је археолошким открићима, каже Кен Дарк из Универзитета у Редингу, чији је тим открио град за који верују да је Далманута.
Град је био богат и опстајао вековима
Најновије откриће повезују са барком старом 2.000 година, нађеном на обали језера 1986. године и која се до данашњих дана сматра најзначајним артефактом везаним за ову област.
“Посуде од стакла и амфоре указују на богатство, а осмоседи и камена сидра, као и прилаз плажама погодан за пристајање чамаца и, наравно, барка из првог века… Све то указује на бављење риболовом”, написао је Дарк у најновијем броју часописа “Палестајн експлорејшен”.
Čim se, u nekom drugom kraju svijeta pojave stručnjaci koji dokazuju da je i na tim mjestima postojala civilizacija vrijedna pomena, odmah se nađe neki od Jevreja ili njihovih lobista da pronađe fragmente iz doba Isusa i tako skrene pažnju sa tih činjenica. Ostatak svijeta, barem većina, ne shvata da pripadnici jedne nacije žele da ponište sva istorijska sjećanja koje su baštinili ostali narodi. Akcenat stavljaju samo na Jevreje i njihovu istoriju. Na taj način istorija se dovodi do apsurda. Ispada da istorija počinje od Jevrejskog izlaska iz Egipta. Kao da u drugim krajevima svijeta nije postojao niti jedan čovjek niti se zbijo niti jedan događaj vrijedan pomena. Kompletna namjera tih ljudi sastoji se u nekoliko gore navedenih rečenica. Stoga je i zapaljena aleksandrijska biblioteka čim je dozvoljena hrišćanska religija u sjevernoj africi. Tim aktom je izbrisano gotovo svo znanje o vremenima prije njihovog dolaska i ustoličenja. A bilo je tu i mapa starih hiljade godina, bilo je istrijskih spisa koje bi, da ih sada znamo, bitno izmijenile raznim marifetlucima, izmijenjenu istoriju …