Општи хаос у Болоњи: Демонстранти се сукобили с полицијом, палили каблове на прузи! (ВИДЕО)
1 min read
Неколико стотина демонстраната данас се на кратко сукобило с полицијом, уочи састанка Силвија Берлусконија с лидером Северне лиге Матеом Салвинијем у Болоњи.
До сукоба је дошло када су демонстранти почели да шутирају штитове полицајаца, који су одговорили пендрецима, показали су видео снимци с лица места.
Према италијанским медијима, најмање један полицајац је повређен када је пукла петарда, пренео је АП.
Грађани су се окупили у знак протеста због доласка лидера Северне лиге Матеа Салвинија, кога описују као расисту због његових антимигрантских ставова.
Током ноћи, неко је запалио каблове на железничкој прузи, па је линија Болоња-Милано била затворена неколико сати, а исте особе исписале су антирасистичке графите.