Odlazeći montenegrinski diktator je napadom na vladiku Atanasija pokazao svoje lice necivilizovanosti i mržnje

Foto: IN4S
Politički analitičari Boško Vukićević i Vojin Grubač komentarišuću izjavu predsenika Crne Gore koji je hercegovačkog vladiku Atanasija nazvao fašistom i najotvorenijim neprijateljem Crne Gore, istakli su da je najveći neprijatelj Crne Gore i crnogorskog naroda upravo Milo Đukanović.
“Juče je premijer skoro ljutito objasnio zašto je prvog dana zadužio državu 750 miliona. Da nije toga bilo, kaže, njegove vlade ne bi bilo. Valjda mu se otelo da navede pravi razlog. A onda sažaljivo moli za malo privatnosti”, napisao je Đukanović na Tviteru.
Odlazeći montenegrinski diktator je, kaže Vukićević, iskoristio priliku da u punom svjetlu pokaže svoje lice necivilizovanosti, mržnje, obmane i razdora.
„Blaženopočivšeg vladiku Atanasija, koji je ovozemaljski život napustio prije tek nekolika dana, nazvao je „jednim od najotvorenijih neprijatelja Crne Gore i crnogorskog naroda“. Ovakav bestidni nastup Đukanovića, njegovo širenje laži i mržnje protiv nedavno preminulog episkopa, može se objasniti jedino težnjom kleptokrate da trovanjem i zagađivanjem javnog diskursa poveća mogućnost političkog preživljavanja. Jer, on jedinu šansu trenutno vidi u haosu. I u ovoj prilici sumanuti autokrata poistovećuje državu sa samim sobom, te izrazito negativno mišljenje vladike Atanasija o njegovoj trodecenijskoj strahovladi podlo interpretira kao „neprijateljstvo prema državi i crnogorskom narodu“, istakao je Vukićević.

Vladika Atanasije je, kaže on, bio dobar čovjek, ugledni teolog i čedo Božije, čiji ovozemaljski odlazak oplakuje cijela pravoslavna vaseljena. Bio je više od prijatelja Crnoj Gori i njenom narodu – bio je njen brat.
„Najveći neprijatelj Crne Gore i crnogorskog naroda je Milo Đukanović. Takva tvrdnja se može lako i materijalno dokazati. Ne postoji ličnost u crnogorskoj istoriji koja je državu više pokrala i opustošila od pomenutog. Za to će morati da odgovara, a njegovo procesuiranje mora biti prioritetni zadatak ove, ili neke nove vlasti“, naglasio je Vukićević.
Sličnog stava je i Vojin Grubač koji je kazao da se jasno vidi koliko je jadan i čemeran bivši šef režima, a sada privremeni, nesretni i neadekvatni predsjednik države, da se baca kamenjem na blaženopočivšeg Vladiku Atanasija i nesojski obrušava na delegaciju Crne Gore koja je išla na sahranu u ime države.
„I koliko je licemjeran kada se zna da su upravo njegove noćne ptice, učesnici tzv. „Patriotskog skupa u Podgorici“, bili ti koji su u Pljevljima pisali grafite mržnje prema Bošnjacima, a mediji Monstruma za te škrabotine optuživali cio pravoslavni narod Crne Gore koji je protiv zla zvanog DPS. Koja gadost i podmuklost! Odgovor premijera je bio baš takav kakav zaslužuje bivši šef režima, ta Nula od čovjeka bez trunke časti i dostojanstva“, zaključio je Grubač.

Podsjetimo i lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević obratio se predsjedniku „svih građana“ Milu Đukanoviću, aludirajući na negove česte promjene ideologija.
„Kad ti je trebao krst bio si Srbin, kad ti je trebao polumjesec bio si Bošnjak i Albanac, kad ti je trebao papa bio si Hrvat, sad kad ti treba Nikšić misliš da si Crnogorac. A u stvari si sve vrijeme veleizdajnik!“, napisao je Knežević na tviteru
Pročitajte JOŠ:
Šteta što mnogi roditelji 1961 nijesu koristili kondome …
Dukanovic pokazao svoje pravo lice od kada je na veliku nesrecu ovog naroda dosao iz CK Jugoslavije za premijera u Gori Crnoj oni koji su znali sto je titoisticki sistem forsirao to jest borba protov Boga i njegove sv.crkve i svesteno sluzitelja Bozjih nemoguce je bilo ocekivati za znavene ljude da ce ova brozova poglavica bilo sta drugo raditi sem cemu je naucen da sa brozovog puta ne skrenu tako su pjevali svi brozovi sledbenici tako i ovaj izrod srpski pljunu na Boga i svce njegove kao i na svetu crkvu Bozju i Bozje svesteno sluzitelje i tako dolijevao casu mrznje podjela raskola na politickoj i vjerskoj osnovi da bi dozivotno ostao na vlasti i tako sa svojim mafijaskim satanistickim sistemom pokrijo svoje mafijaske poslove i cjelokupunu kleptomaniju i amoralnost autoritarnog rezima shodno njihovoj satanistickoj Bogoborackoj upravi oni se uvijek drze satanske perfidnosti sto vrci uzas to za njih bolja mogucnost da budu dozivotni vlastodrsci jer i njihov idol broz kao satanisticki poglavar tome je naucio svoje vjerne sledbenike a jedn od njih je ne sumnjivo Dukanovic koji mu je zbog svog velikog uvazavanja podiga i grandioznu bistu u znak vjecitog postovanja i zahvalnosti i to bas u centru Podgorice. Ovdje je suvisan svaki komentar jer se svako drvo po svome rodu poznaje.
Milo Djukanovic nije pokazao u toku svoje vladavine nista drugo do da je veliki srbomrzac, da je sprovodio politiku „zavadi, pa vladaj“, da je krenuo da iskorijeni vjeru i pravoslavlje iz nase drzave, da je ucio svoje podanike da kolju i ubijaju sve koji nijesu za njega, a da se on sladi i puni svoje dzepove. Klasicni diktator i bezboznik.
Milovo pravo lice su upravo mržnja, bezbožništvo, izdaja i kriminal
Crnogorci su Srbi ateisti.
Milogorci su talog Crnogoraca.
Oni nikad neće ništa shvatiti, ni prihvatiti. Njima treba dati teritoriju Stare Crne Gore i mirno se razdvojiti, kao Česi i Slovaci.
Ovako ćemo samo traćiti vrijeme i živce, umjesto da se posvetimo organizovanom i civilizovanom životu. Uz Mila je sve što je necivilizovano.
Ne valja ovo što si napisao.
Stara Crna Gora je srpska žila.
Neka teritorija stoji kako stoji, a ko se od ljudi odvaja neka se odvaja.
Doći će vremenom „sve na svoje mjesto“.
Litije su svjetiljka svom srpskom rodu i od njih Srbi drugačije mjere vrijeme.
Ustaša Milaš Drljevic (Pavelić)
Naravno, šta više očekivati od DPS-a? Ovo je njihovo pravo lice !
Zivjela Crna Gora Srpska Sparta.
Smrt FASIZMU Nato montenegro.
Sta ocekivati od nekoga ko je pokusao da zagospodari crkvenom imovinom i opljacka je kao sto je opljackao Crnu Goru? Ocekivano je da laprda za vladikom Atanasijem! Nesto se mnogo preznaja u zadnje vrijeme tako da ne znam o cemh se radi?
Svojim izjavama konstantno urusava sopstvjeni ugled i umjesto da ode dostojanstveno stojicki i hrabro da preda stafetu on nizom gnusnih lazi vredja upokojenog koji ne moze da se brani.
Sta god da dira u njegovu tastinu, napad je na Crnu Goru.
Zna i osjeća Milo zlotvor da mu je narod odsvirao kraj, Bog neka mu oprosti sve riječi i nedjela! A NAROD JE SJUTRA ZVANIČNO SLOBODAN I SVI UZ NAŠEG MARKA KOVAČEVIĆA I LISTU ZA BUDUĆNOST NIKŠIĆA‼️?4️⃣??️
ON,NEPOMENIK I BLAŽENOPOČIVŠI EPISKOP ATANASIJE SU POTPUNO DVIJE SUPROTNOSTI.EPIKOPA ATNASIJA JE OŽALILA SVAKA PRAVOSLAVNA GLAVA A OVOGA NIJEDAN POŠTEN ČOVJEK NEĆE SIGURNO.
E kukala nam majka…
Znojavog treba samo „ignorirati“. On je sve manje važan. Mafijaški sistem mu se polako urušava. Opštine gubi jednu po jednu. Nikšić više ne računam. Možete zamisliti katastrofu koju će doživjeti u Herceg Novom u maju.
Znojavi e tek sutra ćeš da se preznojiš.
Uopšte nije odlazeći dok god je ova vlada blaga prema njemu.
Očajnik Milo intenzivno nudi okršaj i što dublji klinč da na osnovu stvaranja što veće podeljenosti i haosa produži svoju vlast. Da li vlada treba da potrči u sukob sa pomahnitalim predsjednikom? Ne, to ne bi bilo mudro. Ne treba da se ponaša simetrično bitangi koja baš prljavo izaziva. Na prvom mestu vlada mora da sačuva dobre nerve i da obezbedi mir . Samo u uslovima mira može se krenuti u ozbiljnije obnavljanja zemlje.
Zadnji trzaji lopova i fašiste.
Đukanović napada episkopa Atanasija nekoliko dana posle njegove smrti, ali i SPC u celini, Srbe u Crnoj Gori, državu Srbiju, čak i Rusiju. Dakle, kameleon Milo trenutno prvenstveno je hrvat, znači veoma mu je potreban papa, a istovremeno hteo bi biti Crnogorac broj 1 u Nikšiću. Na predsedničkoj funkciji Crne Gore kao da sedi gušter, i to veoma halapljiv gušter u svakom smislu.
E tuljane maloumni.
Znojavi = O
Milo smeta i upokojeni Vladika Atanasije.
INTERESANTNO JE DA ON NON STOP PLJUJE, BLJUJE , ZNOJI SE KAO AZDAJA , PROTIV PRAVOSLAVLJA I NJEZINIH VELIKO DOSTOJNIKA. HOCE DA STVORI NOVU PRAVOSLAVNO KOCANSKO RASTOCKO DUKANOVSKU CRKVU. A MAKETU DA ODNESE KOD JEKNICKE U DUBAJI. A ONA BOGA MOLI DA MU SE STO DESI .DA JOJ OSTANE HOTEL , VILA , FERAFI .KOJE JE OVAJ UPISAO NA NJENO IME.NIKO OD NAS NE VRIJEDA ODZE , MUSLIMANSKE SVETINJE. A MUSLIMANI I SIPTARI VIDJELI OD NJEGA I DOBRO IM DOSLO DA POKAZU ONO STO MISLE.MUSLIMANI PLJUJU BLATE NAZIVAJU NAS TURCIMA. A ONI NA SVOM FEJ.SVUGDJE TURSKA ARAPSKA OBELEZJA. JOS MALO DA JE ON OSTAO ONI BI OVO PRIPOJILI DZAMAHIRIJI
M7slimansko srustvo u Niksucu podržalo je kaliciju za buducnost Niksica. Morate odvojiti politicare BSa od muslumanskog naroda. Vidio je i muslimanski narod koliko je BS postao korumpiran.
Mudre ljude je lako napadati ali se na kraju teško možeš od njihove mudrosti odbraniti…
Milo je pavi primjer što se desi kada zdrav razum napusti čovjeka i kad u njemu zavlada mrak.
Poglavnikov velikocrnogorski fašizam će svesti Crnu Goru na granice opštine Cetinje. Crna Gora je izgrađena na srpstvu, i kad se poruše temelji kao što je to Dukljanović učinio, onda se cijela građevina urušava.