Novović: Sumnjamo da je samo deset posto zaplijenjenih cigareta uništavano

Vladimir Novović
Glavni specijalni tužilac Vladimir Novović, gostujući na televiziji Vijesti, kazao je da sumnja da je svega 10 posto zaplijenjenih cigareta uništavano, a da je ostatak završavao na crnom tržištu.
Nije mogao da da egzaktan podatak o količini robe koja je tako švercovana.
Novović kaže da tužilašto sumnja da je modus operandi bio takav da se zaplijenjene cigarete ne uništavaju, odnosno da se u fabrikama sačinjavaju fiktivni izvještaji o uništenju, a da je svega deset odsto uništavano, a ostatak završavao na crnom tržištu.
Glavni specijalni tužilac je kazao da je nakon što je SDT prikupilo dokaze da postoji osnov sumnje da je Rade Milošević stvorio kriminalnu organizaciju dalo nalog za njegovo hapšenje.
Novović je naveo da se Rade Milošević tereti da je šef kriminalne grupe.
GST nije mogao da se izjasni o vjerodostojnosti dokumenta koji je na Tviteru objavio lider SDP Raško Konjević i da pretpostavlja da će tužilac imati to u vidu, prenosi Dan.