Нове мјере: Укидају се ковид потврде у тржним центрима, дозвољена публика на спортским догађајима

Фото: Принтскрин
Директор Института за јавно здравље Игор Галић казао је да се укидају ковид потврде, дозвољавају се спортска такмичења, дозвољава публика на спортским догађајима у унутрашњости спортских објеката до четвртине од укупног броја мјеста за сједјење уз посједовање ковид потврде, ношење маске и одстојања од два сједишта између гледалаца.
Ове, као и остале противепидемијске мјере важе до 18. фебруара уз напомену да, у зависности од тренутне епидемиолошке ситуације оне могу бити промјењене, казао је Галић.
Истина је да се у Црној Гори спроводи највећи број тестирања у региону на 1000 становника, чиме смо у предходном периоду и детектовали велики број случајева што указује на добар надзор над пандемијом.
Како је казао када поредимо податке у задњих седам дана о броју новообољелих на миллион становника Црна Гора се налази иза већине развијених земаља Европе као што су Данска, Француска, Белгија, Нјемачка, Хрватска и друге, као што се види на слајду који је у позадини.
Такође, након 21. децембра од када је Омицрон сој доминантан у Црној Гори, број пријављених смртних случајева је 0,3% у односу на укупног броја нообољелих што је 4 до 6 пута мање него када је Делта сој био доминантан у нашој земљи и ови подаци указују да је леталитет од новог корона вируса у Црној Гори мања него у земљама региона, додао је он.
Истакао је да је и даље неопходно да се поштују противепидемијске мјере, са посебним акцентом на вакцинацију. Само поштовањем мјера уз адекватно спроведену имунизацију можемо утицати на смањење удјела смртности. Нажалост преко 80% пацијената који су изгубили битку са овом болешћу је било невакцинисано. Због наведеног још једном апелујемо на грађане да се вакцинишу уколико то нијесу учинили, или ако им је прошло 5 мјесеци од посљедње дозе вакцине приме и трећу бустер дозу, додао је Галић.
Институт за јавно здравље Црне Горе ће као и до сада пратити епидемиолошку ситуацију и у складу са добијеним подацима предлагати нове мјере.
Отварајте више ове границе према Републици Српској,како вас бре више није срамота,они не затварају а ви нас ставили под кључ ко да смо у логуру,још само ваздух да забраните да дишемо и то ћете још мало наплаћивати.
I Srbiji
Важно је да сте забранили путовања и излазак из земље без вакцине и теста.
Pa sto ne izadjes i bunis se . Svake nedelje u 6 . Ja sam prosle bio oko 11jer je promijenjeno bilo . Zalite se ,izadjite na ulice kao sav svijet koji trazi svoja prava i slobodu . Ko moze da ti ukine slobodu kretanja . Sve ovo sad nije nista sto ce nas cekati ako dozvolimo ove potvrde . Pa nismo u logor pa da s papirima idemo kroz grad i da kad nas milicija zaustavi pokazujemo ausvajse .
No ,nate samo dapisete po portalima .
Samo još kažite ko će kontrolisati publiku u dvoranama? Smiješno!