IN4S

IN4S portal

“Nepobedivi duh roda mog“: 24 godine od NATO bombardovanja SRJ

1 min read

Bombardovanje zgrade RTS 1999. koja je u plamenu

Povodom 24 godine od NATO bombardovanja Srbije i Crne Gore i 19 godina od pogroma na Kosovu i Metohiji, Tribina “Riječ“ UKCG, tradicionalno organizuje tematsko veče pod nazivom Nepobedivi duh roda mog.

Podsećajući se tragičnog 24. marta 1999.godine i nemilosrdnog bombardovanja „Milosrdnog anđela“, podsetivši se egzodusa našeg naroda sa Kosova i Metohije, 17. marta 2004.godine, opljačkanih, spaljenih i uništenih pravoslavnih svetinja, sećajući se izolovanog, masakriranog, prognanog i bombardovanog naroda, pesnici se angažovanim stihom odupiru svakom nasilju i zlu, beležeći i pamteći stradalne žrtve.

Uvodne reči na ovom veliko patriotskom času reći će: dr Savo Marković, Mileva Miška Iković, Tripko Draganić, Darko Jovović, Goran Ćetković i Milica Kralj, pesnici, članovi UKCG, kao i svi oni časni rodoljubi, borci, učesnici i stradalnici, koji skupa sa svojim narodom dele svest da se nesreće koje su nas zadesile ne smeju zaboraviti i da se pamćenjem i sećanjem na mučki ubijene žrtve, od bolnog samozaborava i zatiranja, čuvaju prelomni tragični događaji u istoriji kolektivnog bića.

Ovaj pesničko- molitveno- istorijski pomen održaće se u četvrtak, 23.marta u 19 časova u Plavoj sali Srpske kuće.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *