IN4S

IN4S portal

Nemačka: Uhapšen osumnjičeni povezan sa eksplozijom u stambenoj zgradi

1 min read

Nemačka policija; foto: AP/Michael Probst

Nemačka policija uhapsila je danas osumnjičenog povezanog sa eksplozijom u stambenoj zgradi u gradu Ratingenu u kojoj su povređene desetine ljudi, saopštili su zvaničnici.

Policija je saopštila da su dva policajca i tri vatrogasca zadobili povrede opasne po život, četiri vatrogasca su teže povređena, a 22 policajca lakše, prenosi AP.

Iz zgrade je izneto i telo mrtve žene čiji identitet i vrste smrtonosnih povreda za sada nisu poznati.

Vatrogasci i policija su jutros pozvani da intervenišu u zgradu i zbog sumnje da se u stanu na 10. spratu nalazi osoba u nevolji, prenosi Sputnik.

Policija je saopštila da još istražuje šta je izazvalo eksploziju koja se dogodila ubrzo nakon što je osumnjičeni otvorio vrata stana.

Nakon eksplozije na lice mesta su upućeni teško naoružani policajci, a televizijski snimci pokazuju policijske snajperiste na balkonu preko puta zgrade u kojoj se dogodila eksplozija.

Nekoliko sati kasnije uhapšen je 57-godišnji muškarac zbog sumnje da je izvršio ubistvo, saopštila je policija, prenosi Sputnik.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *