ИН4С

ИН4С портал

Надал за 14. титулу у Паризу, Руд за први Грен слем трофеј

rafa-nadal

Рафаел Надал

Данас ће бити одиграно финале Ролан Гароса између Шпанца Рафаела Надала и Норвежанина Каспера Руда

Надал, краљ шљаке, у Паризу ће играти за своју 14. титулу, а укупно 22. Грен слем трофеј у каријери.

Са друге стране, Руд је први Норвежанин који је икада доспио до финала Грен слема и пред њим је свакако историјска прилика.

Што се тиче Рафе, он је у Париз стигао са повредом, али је показао да је и даље неприкосновен на земљаној подлози.

У прилог томе иде и чињеница да је у четвртфиналу савладао прошлогодишњег шампиона и најбољег играча свијета Новака Ђоковића.

Што се тиче Руда, он је у полуфиналу надиграо одличног Хрвата Марина Чилића који је иза себе имао јако добар турнир.

Меч на „Филип Шатријеу“ игра се од 15 часова.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Надал за 14. титулу у Паризу, Руд за први Грен слем трофеј

  1. NAMJEŠTALJKA… Čini mi se da je sve ovo isplanirano, kako bi Nadal, kome je ovo navodno oproštajni Rolan Garos, osvojio četrnaestu titulu.
    Na Zapadu postoji neki red stvari i red veličina, i oni ne dozvoljavaju da ikona Rolan Garosa poražena napusti Pariz. Krenulo se sa neočekivanim ispadanjima nekih od favorita – Cicipas, Medvedev… Potom čudna igra Đokovića u duelu sa kraljem šljake, i na koncu još čudniji propusti Saše Zvereva u polufinalu turnira.
    Na ATP-u je ogromni novac u opticaju, a teniseri su, bez obzira što zarađuju puno, samo obični robovi koji po difoltu moraju biti i poslušni… Ima li iko od igrača petlje ili pak obraza da protivreči moćnim ljudima koji im za prebacivanje loptice preko mreže daju silne milione.
    Tako se i Novak Đoković nakon osvajanja prvog Rolan Garosa „dobrovoljno“ povukao iz tenisa u najboljim godinama, navodno zbog prezasićenosti i obitelji iliti familije, izjavivši da mu više nije cilj prvo mjesto na ATP listi i osvajanje velikih turnira, već (seks) i rekracija(?!?!). A onda se nakon godinu dana vratio iz izgnanstva, i to veoma zainteresovan za osvajanje turnira i lidersko mjesto na ATP listi.
    A u tom jednogodišnjem vakuumu, raščišćen je teren da zapadna teniska ikona Federer lagano osvoji dva GS turnira i još po neki manji, i da po grend slem titulama uteče Nadalu, i prije svega Đokoviću. Svetski planeri nisu predvidjeli, odnosno, znali, da je Srbin voćka čudnovata, i da će uspjeti da se vrati na velika vrata. Obzirom da je bilo izvjesno da će on sustići Federera po GS titulama, a kako je Švajcarac već bio zreo za mirovinu iliti penziju, Nadalu je hemijom produžen teniski život, ne bi li spriječio jednog Balkanca da postane GOAT…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *