IN4S

IN4S portal

Na stranim ratištima preko 50 lica sa Kosova*, 150 žena i djece

1 min read
Podaci su frapantni: od 108 djece - 54 ih je sa porodicom otišlo u zone ratišta, a 54 su tamo rođena!

Pedeset i tri građana sa Kosova* nalazi se na stranim ratištima. Do sada ih je poginulo 78, a oko 150 žena i djece su u žarištima rata u kampovima za izbjeglice, prenosi KoSSev.

Podaci su frapantni: od 108 djece – 54 ih je sa porodicom otišlo u zone ratišta, a 54 su tamo rođena! Radi se o zvaničnim podacima koje je objavila tzv. kosovska vlada.

„Svakodnevno radimo sa Islamskom zajednicom da oni koriguju i monitorišu rad njihovih imama u džamijama, odnosno šta oni predaju mladim ljudima,“ naveo je tzv. savjetnik premijera i koordinator u borbi protiv ekstremizma, radikalizma koji vodi ka terorizmu, Ljuljzim Fuštica, koji je podsjetio na slučaj kada je tzv. kosovska policija privela preko 60 imama zbog regrutacije i podsticanja mladih na odlazak na ratišta.

Ubistvo Ivanovića teroristički čin

Na konstataciju Fuštice da u zadnje dvije godine nije bilo nijednog slučaja u kojem je građanin sa Kosova* pristupio stranim ratištima, te da nije bilo takođe nijednog terorističkog akta, Aleksandar Stojanović ocijenio je da je ubistvo Olivera Ivanovića „ozbiljan teroristički čin“ koji je „poremetio situaciju na Severu Kosova“, navodi KoSSEv.

„Ubistvo se dogodilo pre tačno četiri meseca i da još uvek nema konkretnih informacija o slučaju. Sasvim je sigurno da se zajednica oseća ugroženo. Ponekad se postavlja pitanje koliko su zapravo efikasne institucije danas na Kosovu. Nažalost, ja ne vidim njene rezultate“, kazao je on.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *