IN4S

IN4S portal

Na predlog ministra Sekulovića: Milošević i Miljanić državni sekretari MUP-a

1 min read
Milošević je pokrivao odgovorne funkcije i tokom 2016. godine, kada je bila formirana vlada izbornog povjerenja, dok je Miljanić na čelu Civisa.

Miljanić i Milošević

Vlada je, na predlog ministra unutrašnjih poslova Sergeja Sekulovića, imenovala Rada Miloševića i Zorana Miljanića za državne sekretare u tom resoru, potvrđeno je Danu.

Milošević je pokrivao odgovorne funkcije i tokom 2016. godine, kada je bila formirana vlada izbornog povjerenja, dok je Miljanić na čelu Civisa.

Promjene u MUP-u, ali i u Upravi policije, krenule su odmah nakon prve sjednice novoizabrane vlade.

Tako direktor Uprave policije Veselin Veljović ima rok da podnese ostavku do prve naredne sjednice Vlade, koja bi trebala da bude održana u četvrtak.

Tokom jučerašnjeg sastanka sa potpredsjednikom Vlade Dritanom Abazovićem, Veljoviću je, prema saznanjima Dana, saopšteno da su promjene u policiji neophodne i da će, ukoliko ne podnese ostavku, biti smijenjen na prvoj sjednici Vlade.

Međutim, Veljović bi mogao podnijeti ostavku za nekoliko dana, kada bude imenovan vršilac dužnosti direktora Uprave policije.

Ukoliko bi Veljović podnio ostavku, bio bi ubrzan put do izbora novog čelnika crnogorske policije.

Abazović je nakon sastanka na svom Tviter nalogu napisao da je dogovoreno da Veljović više neće biti direktor Uprave policije.

Još uvijek aktuelni direktor policije kazao je za Dan da ne želi da komentariše tu objavu potpredsjednika Vlade. On je izbjegao da odgovori na pitanje da li će podnijeti ostavku.

Kojom dinamikom će teći promjene u vrhu policije zavisiće i od toga na koji način je Veljović odlučio da ode sa funkcije.

Pitanje prestanka mandata direktora Uprave policije propisano je Zakonom o državnim službenicima i namještenicima. Ukoliko se Veljović i njegovi pomoćnici odluče na prekid mandata na lični zahtjev, onda su Vladi odriješene ruke i na predlog ministra unutrašnjih poslova odmah može biti imenovano novo rukovodstvo.

Rezervna mogućnost je da Vlada, na osnovu Zakona o državnim službenicima i namještenicima, prvo imenuje v.d. pomoćnika direktora koji je ujedno njihov kandidat za direktora, a potom ga postave i za v.d. direktora Uprave policije.

Za vrijeme obavljanja dužnosti, vršilac dužnosti pomoćnika direktora Uprave policije ima ovlašćenja, prava, obaveze pomoćnika direktora Uprave policije. Vršioca dužnosti određuje Vlada na predlog ministra unutrašnjih poslova Sergeja Sekulovića.

Nakon predloga ministra, do imenovanja novog direktora, primjenjuje se Zakon o unutrašnjim poslovima, uz prethodnu saglasnost Vlade, određuje se jedan od pomoćnika ili vršilaca dužnosti pomoćnika direktora Uprave policije da obavlja poslove direktora u periodu od šest mjeseci.

Ovaj postupak imenovanja novog vršioca dužnosti direktora Uprave policije, koji se sprovodi u relativno kratkom roku, mogao bi se odužti ukoliko Veljović ipak odluči da ne podnese ostavku, a nakon razrješenja uloži žalbu. U tom slučaju to bi moglo trajati mjesecima. Međutim, i u tom slučaju postoji lijek, a to su izmjene zakona koje bi proizvele i donošenje novog akta o sistematizaciji u Upravi policije.

Podjelite tekst putem:

32 thoughts on “Na predlog ministra Sekulovića: Milošević i Miljanić državni sekretari MUP-a

  1. Dobro je sto je vlada expertska, politikolog VD direktora poicije. bas expert nema sta. U DF nema ovakvih experata, ni medju Srbima isto nema ….

  2. E za fine smo promjene glasali,odlučuju nam sve Abazovic,Ivanović i Perović iz Vijesti i Žarko Rakcevic!Koliko god da ne volite Medojevica,Mandića,Knezevica,oni ovo nisu zaslužili!Dobijali su oni izbore nego su bili pokradeni.Budimo realni.A sad će ih ovi pustiti niz vodu,odoše u zatvor ova dvojica.NAROD JE STOKA!!!

    3
    2
  3. pa bogami ako se brzo cim se kompletira mup ne otvore ove afere sto ih momo koprivica nabroja juce onda neka se dritan dobro zamisli sto radi kako radi i za koga radi . a i prof. krivokapic snjim . . jer treba dritan ,prof, i aleksa a aleksa neka digne glas ako mu nije po volji da znaju da imaju 200 dana i nijedan vise da procesuiraju sve iz ovih afera koje momo nabroja snimak ,koverta , telekom , duvanski, i ostale afere neka se oni slikaju po cio dan sa ovim ambasadorima i neka im cestitaju i prave selfije ka premijer juce sa markovicem koji nam ostavi 4 milijarde duga i treba da nam kaze da je markovic bio korektan i da nas markovic uci sto cemo dalje i kakjo cemo . z.prof. krivokapic treba da zna da markovic mora da zavrsi u zatvoru jer ako odustanu od toga onda ce se sve nezadovoljstvo naroda prebaciti na njihovu stranu ali do tada mi cemo biti mirni i gledati sa strane sto rade i mislim sto bi rekli mi obicni gradjani da je sramota da nam prof. saopstava da ce nam plate i penzije biti redovne to nije smio da prica jer kad bi tu zakaza treba odmah sam da podnese ostavku . nebih reka da su dobro krenuli sa ovim mupom i bivsim premijerom markovicem i kadrovima iz ure ali sacekajmo.

    15
    1. Sram te bilo,bježi odavde bagro jedna!
      Ne no ćeš nam ti saopštavati,da nećeš Metlojević da nam saopštava i da nas on reguliše. Ajde baka za poslom,ćao.

      1
      5
      1. Ajde ti ne mlati više,ja sam za promjene bio ali ne ovakve!Da mi sefuju u CG Perović,Ivanović i Žarko Rakcevic????E videćeš što će biti sa Mandicem i Kneževićem,poslaću ih ipak u Spuz a za sta??I mi mlatimo svi a ti pametan..

  4. ZORAN NIKOLIN MILJANIĆ JE POTOMAK ČUVENOG VELIKOG SERDARA
    ĐOKA MILJANIĆA BANJANINA I POTOMAK
    ČUVENOG I SLAVNOG VOJVODE SIMA BAĆOVIĆA,
    PREMA TOME NEMOJTE SUMNJATI U NJEGOVU GENETIKU.AKO JE NEKO IMA,ZORAN MILJANIĆ JE IMA.
    ŠKOLOVAN NA PRESTIŽNOM UNIVERZITETU,
    ČASTAN,
    POŠTEN,
    PONOSAN,
    HRABAR IZUZETNO,
    NEKA TI JE SA SREĆOM ZORANE.

    22
    12
    1. Pusti ti serdare i vojvode,to nikakve veze nema.Neka se lati posla i neka ne krade.Dok smo imali serdare,vojvode i gusle bili smo najsiromašniji u evropi.A žene bile robovi

      2
      2
  5. Ocekujem da ce u novoj Vladi biti mjesta i za Duska Markovica, Zorana Lazovica, sto da ne i za Blaza Djukanovica, mlad uspjesan, ma vizionar!

    34
    10
  6. Pa jel moguce da i jedan Srbin pati za sektorom bezbjednosti…
    A najvazniji resori pripali Srbima kultura i prosvjeta…
    Ako se ne vrati cirilica,bukvar pisci i pjesnici ako Njegosu ne pripadne mjesto koje zasluzuje onda braco pravoslavna i niste za drugo vec za pendrek….

    40
    10
    1. Ne patimo ali sa podozrenjem gledamo budući da su Srbi naviše stradali upravo od tog „Bezbednosnog sektora“ ove vlasti. Jasno je da ne može što bi narod rekao „pare i jare“. Ne možemo ministra Pravde i cio Bezbednosni sektor naravno. Zdravko je osigurao zakon o vjeroispovesti kroz Leposavića, zato i nije htio da da nekom drugom ministarstvo pravde, već našem čovjeku. Samo postoji ta averzija prema pendrek ministarstvu.

      25
      3
    2. Čestiti moj Vasojeviću, dobiše Srbi kulturu, a “ srpkinja “ ministarka, za koju nikad niko živ nije čuo dok se nije ispilila iz Zdravkove NVO, za državnog sekretara za kulturu, imenovaće provjernog ultra DPS kadra, čovijeka koji je svoj umjetnički talenat i doprinos kulturi, pružao kroz kampanju i pravljenje predizbornih spotova DPS-u. Ako on kulturno ne dekontaminira Monteprkno, onda niko drugi neće, mislim ako bi se zajebavali.
      Kakvi crni Srbi u vladi, sve su to pripejd Srbi. Bruka i sramota !

      13
      1
  7. Sramota stvarno, koliko je omladine izmaltretirano zbog crtanja trobojke a ne sto drugo. Sta ce biti sa tim? Kako su upadali po kucama na Zlatici, kao da su najgori kriminalci tamo. Podjimo od toga, to je najsvjezije, ovo je sramota sto radi Ura, Miljanic moze biti u kojoj god partiji to je sve Pozitivna. Toliko skolovanih ljudi u SNP, Novoj, i oni ovoga kladionicara izvuku kao glavni adut. A smijurija i od sastanka, oni dogovaraju ostavke! E vala nismo za ovo glasali, jako sam razocarana.

    63
    4
  8. VELJO nije podnio ostavku. KADA? Nijesmo čuli da je podnio ostavku. Dogovoreno? To će vlada da ga skine?

    37
    1
  9. Ako ova vlada nebude istrazila ubistvo Pavla Bulatovića nek neracuna na nase glasove i kooperativnost.

    66
    3
  10. jel moguće da stranka koja ima 4 mandata ima ovoliko predstavnika u vladi a da stranka koja je osvojila najviše glasova nema ni jednog bruka i sramota

    89
    11
  11. Očigledno je da je URA dobila bezbednosni sektor. Ministri postavljeni na te funkcije su bliski stranci, što vidimo po i izboru sekretara.

    65
    2
    1. Da vidimo oce li sto raditi, da vidimo ko je ubio Duska Jovanovica, ko je tukao Sasu Pejanovica, da vidimo ko je bio sve u crnim trojkama, da vidimo ko daje operativna saznanja mafijaskim klanovima, da vidimo jos stotine i stotine ubistava i kako to da neki polcajci voze auta od 100 hiljada a primaju platu 300 eura.. Da vidimo imaju li sto za Brana Micunovica? U MUP ima najvise posla! da vidimo sto ce napraviti

      116
    2. Sto vidimo da URA prima samo dps kadar u svojim redovima i strogo antisrpski nastrojena.. Bravo za glupe Srbe koji su pjevali Dritangi! Opet ce Srbi ostati prevareni kao za vrijeme dps.

      55
      9

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *