ИН4С

ИН4С портал

Москва ће предузети контрамјере због протјеривања руског дипломате из Бугарске

1 min read
Москва ће одговорити на протjеривање руског дипломате из Бугарске, изјавио је замjеник министра спољних послова Русије Александар Грушко.
Moskva i Prag

Москва, фото: МИД РФ

Москва ће одговорити на протjеривање руског дипломате из Бугарске, изјавио је замjеник министра спољних послова Русије Александар Грушко.

Наравно, размотрићемо реципрочне мjере, као што је то уобичајено у дипломатској пракси“, објаснио је Грушко.

Раније је бугарска агенција Фокус, позивајући се на Министарство спољних послова Бугарске, јавила да су бугарске власти протjерале руског дипломату из земље, због сумње да се бавио шпијунажом.

Министарство спољних послова Бугарске захтjевало је од руске стране да повуче свог дипломату после изјаве генералног тужиоца те земље да прекида истрагу против руског држављанина осумњиченог да је радио за руске обавjештајне службе због његовог дипломатског статуса.

Саопштено је и да је држављанин Русије већ напустио Бугарску.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *