ИН4С

ИН4С портал

Митровић: Вуковић највјероватније носилац листе Демократа у Никшићу ако се одлучимо за самосталан наступ

Немања Вуковић

Носилац листе Демократа на локалним изборима у Никшићу биће највјероватније Немања Вуковић уколико се та партија одлучи за самосталан наступ.

То је „Вијестима“ саопштио предсједник Општинског одбора никшићких Демократа Марко Митровић одговарајући на питање како ће та партија наступити на локалним изборима и ко би могао бити нослилац листе.

„Као и у сваком другом предизборном процесу, Демократска Црна Гора води одговорне и промишљене разговоре с потенцијалним коалиционим партнерима, уважавајући дугорочне циљеве и вриједности које заступамо. Ипак, коначну одлуку доноси Предсједништво партије, на предлог Општинског одбора Демократа Никшић, у складу с политичким интересима наших чланова и грађана“, рекао је Митровић.

Казао је да је у случају самосталног наступа разговарао са више кандидата који би могли носити изборну листу Демократа у Никшићу.

„Након детаљних анализа и сагледавања свих околности, тренутно сам најближи одлуци да за носиоца листе предложим Немању Вуковића, човјека који је показао изузетну жељу и одлучност да стане на чело изборне листе, као и јасну спремност да се у потпуности посвети интересима Никшића и члановима наше партије“.

Вуковић је у претходном мандату обављао функцију предсједника Скупштине општине Никшић.

„Његова сарадња с актуелним предсједником општине била је конструктивна и усмјерена на развој Никшића, без изазивања политичких тензија и криза. Демократе ће и даље остати досљедне принципима одговорне политике, вођене искључиво интересима грађана, а не политичким калкулацијама“, казао је Митровић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *