ИН4С

ИН4С портал

„Мило мора да пјева како други свирају, то што говори је његова брука“

1 min read
Мило Ђукановић се није удостојио да ода почаст његовим Никшићанима, резервистима бивше ЈНА који су зверски мучени и убијени у сабирном центру "Лора" код Сплита, као и у другим мучилиштима у Хрватској и Босни и Херцеговини, али и на Косову и Метохији.

Мило Ђукановић

АКО треба и присуством да потврдим да је било геноцида у Сребреници – долазим!

Ова изјава Мила Ђукановића, предсједника Црне Горе, на сарајевској ТВ Фејс подигла је на ноге Црногорце, посебно учеснике ратова од 1990. до 1999.

„Још једна у низу срамних и лажних Ђукановићевих изјава којима жели да осрамоти Војску Југославије и Црногорце, припаднике часних јединица, којима се и данас поносимо. То што он чини је његова брука, а не Црне Горе и црногорских војника. Сви ратови деведесетих година дешавали су се у време његове владавине, када је себе представљао патриотом и бранитељем српства. Тада је, како је говорио, више волео шах од шаховнице. Очигледно притиснут страним менторима, данас мора да пева како други свирају“ – каже, за „Новости“, Радан Николић, председник црногорског Удружења бораца ратова од 1990. године.

Додаје и да ниједан званичник актуелне власти у Црној Гори никада није осудио злочине над својим држављанима на простору бивше Југославије. Мило Ђукановић се није удостојио да ода почаст његовим Никшићанима, резервистима бивше ЈНА који су зверски мучени и убијени у сабирном центру „Лора“ код Сплита, као и у другим мучилиштима у Хрватској и Босни и Херцеговини, али и на Косову и Метохији.

Иако се очекивало да ће после првих разговора о спорном Закону о вероисповести који су повели представници Владе Црне Горе и Митрополије црногорско-приморске доћи до смиривања тензија, то се није догодило. У међувремену су уследили још јачи напади на митрополита Амфилохија, СПЦ и њене вернике, пишу „Новости“.

Будимир Алексић, посланик Нове српске демократије, подсећа, за „Новости“, на изјаву коју је својевремено дао Томо Ковач (МУП Републике Српске), који је јавно захваљивао Ђукановићу, као премијеру Црне Горе, и његовој влади за помоћ коју је тада слала званична Подгорица.

Мило је здушно помагао акцију ослобађања Сребренице од 28. дивизије армије БиХ, којом је командовао Насер Орић. Војсци Републике Српске обезбеђивао је гориво, то никада није ни демантовао – каже Алексић. – Сада исти тај Ђукановић прихвата наратив о Србима као јединим кривцима за рушење Југославије и за све ратове у то време!

Мило је својевремено подржавао и канонско-правни статус СПЦ у Црној Гори, обавезао се пред патријархом Павлом и Синодом 1998. да ће штитити позицију СПЦ, какао је тада говорио – у односу на непостојећу и канонски непризнату невладину организацију ЦПЦ. Ђукановић је направио заокрет о свим питањима и данас полемише са Милом од пре двадесет година!

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

21 thoughts on “„Мило мора да пјева како други свирају, то што говори је његова брука“

  1. Мило је искусан политичар, сада покушава да изигра газде. Калкулише и не удара са свој народ. Газде ће му доћи главе. Запад не прешта не послушност.

    7
    1
  2. Djeca su ginula u Murinu, a nepomenik je slavio sportski dogadjaj u hotelu Crna Gora! Taj isti dan kad izginuse djeca u Murinu!!! I vi, gradjani Crne Gore – svoj glas dajete takvoj osobi! U pamet se! Nije kasno!
    Budite ljudi!

    37
  3. Milo Djukanovic je dok su ginili ti momci koje je on slao na ratište krao državu i orgijao sa pjevačicama. Ni vi ne biste odavali poštu nečemu sto vas podsjeća koliki ste ološ.

    38
  4. Bilo bi dobro da se preispitaju oni koji daju glas nepomeniku na izborima. Svojim glasom vi vrijedjate i svoje elementarno dostojanstvo! Zamislite da je i vas sin pogubljen u najvecim mukama u logoru, zamislite da niste mogli ni da ga sahranite, a da je vasa nesretna vlast poslala oficira da slavi smrt vaseg mucenog djeteta. I vi podrzavate TAKVU vlast!
    Ta vlast je ponizila cijelu Crnu Goru! I vi, obicni glasaci, preispitajte se, uspravite se, i recite „dosta je“ !!! I ako ne idete na litije, vratite u svoja srca, u svoju porodicu, prijatelje, vratite – mir i dobrotu!
    Zar ne vidite da vas ovaj opskurni lik koristi kao robove.
    Budimo ljudi!!!

    41
    1
  5. Dok je trajala oeracija ,,Srebrenica,, Milosevic je R Srpsku drzao pod sankcijama, gorivo za tenkove R Srpske je stizalo od Mila i CG, ove izjave su sa ciljem da se Muslimani drze u sukobu sa Pravoslavcima da se Muslimani ne pridruze litijama.

    34
    1
    1. Trebalo bi predloziti da se zamrzne njegov status i stavovi i drzavna politika iz 1998.g. kao sto on trazi da se crkva vrati na 1918.g. Treba ga pitati je li to bila ista drzava? A ne da vazi nesto iz 1918., zastava ne vazi stara no nova , bave se istrazivanjem starih zakonika a preskacu srpsko opredeljenje Cg vladara iz tog vremena. Pa da vladaju divljim plemenima iz neke Africke drzave bilo bi mnogo! Predsjednik se ponasa kao Vrac u tim plemenima

      35
    2. Niko od sramnih vlastodzaca ne dode da se pokloni mladim redovnim vojnicima JNA koje izmasakrirase ustase u Lori. Dabogda se i njima ovako nesto desilo

      21
  6. A hoćeš li besramniče otići i prisustvom potvrditi da je u Sarajevu tokom rata pobijeno preko 8000 Srba.Za šaku vlasti nema šta ovaj nepomenik učiniti neće.Ovo se samo u ovom nevidbogu roditi može.

    64
  7. Па ОН је те момке послао на ратиште ,мрзећи шах збпг шаховнице,са Световим ратом за мир!А злочин којем је и ОН потпомагао у Сребреници сада сматра геноцигом!Лицјемерно!!!
    НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ!!!!

    71
    1. A zlocin Nasera Orica i njegovih krvnika po selima oko Srebrenice dje su ubili 3500 civila djece i zena nikom nista.
      U Srebrenici medju muslimanskim zrtvama nema djece i zena samo streljani i poginuli vojnici.

      56
      1. Nemojmo pricati o onome sto ne znamo ili malo znamo. Bilo je svasta na obe strane.
        Gledajte u buducnost uz postovanje svih zrtava!

        8
        26
        1. vidi prijatelju…zauzeo si komfornu poziciju, u diskusiji, takoreći načelnu.Kao da kažeš da je mir dicvan:Jeste ali kada se države posvađaju dođe nekad do rata.A ti se okreni gde god hoćeš…

          14
  8. Pustite vi sto Milo govori, on to radi iz njemu znanih razloga. Sigurno zbog ovoga nece vise biti vladar CG.

    Nego, osnovno pitanje je sto mi govorimo i radimo?
    Da li cemo setati u nedogled dok se narod ne zamori i da sacekamo neke drustvene okolnosti koje nam sprema rezim a u cilju slabljenja izlazaka na litije?

    Narode, dok se ima snage i energije dajte da zavrsavamo sa ovim rezimom i da se radpisu slobodni izbori!

    96
    3
    1. Ne samo da se raspišu slobodni izbori nego da se raspiše i ponovni referendum o samostalnostoi CG . Da se donese zakon kao što je u svim zemljama nastalim od Jugoslavije da građani mogu imati dvojno državljanstvo . Sramota da skoro pola miliona Crnogoraca nemaju državljanstvo svoje zemlje .

      17
      2

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *