Miličković reagovao na navode Sekulić: Pljačku EPCG i izdaju državnih interesa krijete iza savjeta anonimnog advokata

Vasilije Miličković
Predsjednik Udruženja akcionara AD EPCG, Vasilije Miličković, reagovao je na, kako kaže niz neistina izrečenih od strane bivše ministarke ekonomije Dragice Sekulić.
On ističe da se kandidovao za predsjedničke izbore da bi dobio medijski prostor kako bi spriječio Vladu da isplati kompaniju A2A u sedam godišnjih rata od po 35 miliona evra.
„Ja sam Dušku Markoviću uoči 2018. godine podnio krivičnu prijavu za veleizdaju državnih interesa ako sa A2A ne raskinu ugovor na instant„, kazao je Miličković.
On podsjeća da je gostujući na RTCG sa Aleksandrom Damjanovicićem i Mijovićem pojašnjavao kako Vlada CG mora da podigne ino kredit u visini 230 miliona evra da odmah isplati Italijane za Novu 2018. g. i da nakon toga podigne kredit kod EPCG (novac oročen kod domaćih banaka) i vrati ino kredit, a da će Vlada obaveze prema AD EPCG isplatiti iz dividende.
„I vi ste pod mojim pritiskom odustali od sedmogodišnjeg raskida ugovora ali ne kako sam vam sugerisao nego protivzakonito “otkupom sopstvenih akcija” čime ste nanijeli ogromnu stetu akcionarima EPCG umanjujući imovinu za preko 400 miliona evra što je predmet krivične prijave za novo tužilastvo i sudstvo. Dakle, vi kao neznalice i korupcuonaška vlada ste se odlučili na nezakonit raskid i štetu pa se danas neupućenom Bojaniću krijete iza savjeta vašeg anonimnog advokata kako bi ste odgovornost prenijeli na njega„, kaže Miličić.
On dodaje da su u tom vremenu izvršili dodatnu pljačku AD EPCG prisilno otkupljujući mrtve akcije (predhodno ste smijenili kompletni bord direktora na celu sa Srđanom Kovačevićem koji nije htio da izvrši pljačkaški naum) a čime su nanijeli štetu AD EPCG u visini od 80 miliona evra istorijskom odlukom anonimnog akcionara koji je imao 9 promila akcija i jedini glasao “ZA” a protiv je bilo 99,991% akcijskog kapitala među kojima je bila i država sa 57%.
„Sramotno ste ponizili drzavu. Ministrice bivša Sekulić tim postupkom ste nanijeli nesagledivu štetu vladavini prava, ljagu i blam vašem DPS sudstvu i tužilaštvu„, rekao je.
Miličić navodi i da su natjerali Živka Savovića da odbije njegovu krivičnu prijavu tvrdnjom da je za kvorum na Skupštini akcionara EPCG sa pravom glasa bilo dovoljno 12 akcionara i da oni punopravno odlučuju da li će ili ne EPCG otkupiti mrtve akcije A2A i Aca Đukanovica za 80 miliona evra.
Ima li kraja ovom lopovluku ljudi?!!!! Pa ako iko normalan glasa ikad više za DRP partiju onda za bolje i nismo! Svako od njih prisvojio koliko mu se prohtjelo i sad je priča da nema i neće biti revanšizma??? Ko nije u stanju da u potpunosti razbuca ove lopvske monstrume neka odmah da ostavku.Narodu je prekipelo! Dok običan čovek razmišlja kako obezbijediti osnovno svojoj porodici,hljeb i uz hljeb ,ovo nam je najrealnija slika o dnu gdje smo dovedeni ne svojom krivicom, već ovakvim zaduživanjima pojedinaca koji MORAJU odgovarati.
Njega i Medojevica u Elektroprivredu da razotkriju pljacku
PREDLAZEM DA SE NAPRAVI KONKURS NA MREZE“ KO JE NAJVISE VOLIO CRNU GORU“PA JE ZAVUKOVAO RUKU U NJENJU KASU..NARAVNO SJETITE SE PLJACKE STANOVA,GRADON.MUGOSE..ZABORAVLJENOG ASA MISKA VUKOVICA..ITD..GOSPOD.MILICKOVIC JE POSTEN COVJEK I NADAM SE DA CE ISTJERATI PRAVDU!!
Nemojte postavljati pitanja o parama koje g-din Milickovic preko medija. U Crnoj Gori a nrocito Šodgorici sve se zna, i onda ne biste morali da svoje nedoumice resavate na pogresan nacin. Svako postovanje g-dinu Milickovicu…
Kakva mućka brate i otkuda se pojavi ovaj na kraju sa 80 miliona eur?