IN4S

IN4S portal

Milatović: Đukanović je simbol poražene politike

1 min read

Jakov Milatović

Kandidat za predsjednika Pokreta Evropa sad Jakov Milatović kazao je večeras na RTCG-u da da Milo Đukanović priča istu priču 20 godina.

„Ja ću biti predsjednik svih građana. Imali smo praksu podjela po svakom smislu. Ja ću biti predsjednik svih građana. Trasiraću put zemlje u Evropsku uniju, i to neću raditi pro forme radi. Stojim iza tog sistema vrijednosti. Veliki dio svog studijskog i profesionalnog života sam proveo u Evropi. Još i kao ministar sam generisao ekonomski oporavak zemlje, a kao predsjednik ću generisati moralni oporavak“, kazao je Milatović.

On obećava da neće biti ofšor predsjednik i daće vjetar u leđa osnaživanju institucija sistema.

„Đukanović je simbol poražene politike, prevaziđene politike. Svaki 4. stanovnik je tokom vladavine DPS-a bio na granici siromaštva. Prva demokratska Vlada je imala svoje mane, ali nije svom sinu davala povlašćene koncesije, nije svom bratu davala milione…“, kazao je Milatović.

Na pitanje osjeća li kajanje zbog njegove uloge na Belvederu, i pritisaka na tadašnjeg ministra policije, Milatović tvrdi da je iznenađen pitanjem od pristojne gospođe Vuksanović Stanković.

„Ja sam ponosan što se te večeri sačuvao mir u Crnoj Gori za razliku od mnogih koji su sa Cetinja pozivali da dođe do građanskog rata uključujući i Mila Đukanovića koji je kao predsjednik svih građana pozivao na građanske nemire. Zalagaću se da vjerske zajednice ostvare svoje ljudsko pravo i obave vjerski čin“, jasan je Milatović.

Tvrdi i da želi dobre odnose sa svima u regionu kao i sa takozvanim Kosovom.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *