Marokanci spremni za Špance, Portugal-Švajcarska derbi osmine finala

Utakmicama Maroko – Španija (16 časova) i Portugal – Švajcarska (20 časova) završava se osmina finala Mundijala u Kataru.
Španci važe za favorite na papiru kada se pogleda njihov i individualni i timski kvalitet u odnosu na Maroko, ali sigurno da „Lavovi Atlasa“ neće biti „nijemi posmatrači“.
Ekipa koja je završila kao prva u grupi sa Hrvatskom, Belgijom i Kanadom, sa svega jednim primljenim golom sigurno nije za podcijenjivanje.
Španija je u prvom kolu upisala najubjedljiviju pobjedu do sada na turniru, pobjedivši sa 7:0 Kostariku. Nakon remija sa Njemcima, ostaje opšti utisak da su Španci svjesno pustili Japan, kako bi izbjegli i Hrvatsku i Brazil u četvrtfinalu.
Dvije ekipe su igrale dvomeč u novembru 1961. godine u okviru kvalifikacija za odlazak na Mundijal 1962. godine u Čileu, i „Furija“ je slavila u oba meča. U prvom je Španija u gostima slavila sa 0:1, da bi u revanšu slavili sa 3:2..
Interesantno istorijski gledano Portugal ima negativan skor sa Švajcarskom. U dosadašnjih 25 mečeva, devet puta je slavio Portugal, deset puta Švajcarska, a šest mečeva je završeno nerješeno.