IN4S

IN4S portal

Mandić: I ovaj Božić dočekujemo sa vjerom u jedinstvo srpskog naroda

1 min read
"Oni koji danas pokušavaju da ukinu istorijsku, petrovićku Crnu Goru, kao i mnogi drugi okupatori, prvo su udarili na našu Crkvu, Njegoša, kosovsku misao i naše vjekovne saveznike i zaštitnike," naglasio je Mandić.

Andrija Mandić

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić čestitao je danas Božićne praznike patrijarhu srpskom Irineju, mitropolitu crnogorsko-primorskom i arhiepiskopu cetinjskom Amfilohiju, episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju, episkopu zahumsko-hercegovačkom i primorskom Grigoriju, episkopu mileševskom Atanasiju i svim vjernicima Srpske pravoslavne crkve i poželio da ih provedu u zdravlju i miru.

On je istakao da i ovaj Božić dočekujemo sa vjerom u jedinstvo srpskog naroda, „pomenuvši u molitvama one koji su, poput vitezova sa Kumanova, Bregalnice, Mojkovca i Kajmakčalana, za tu svijetlu ideju položili svoje živote“.

Ta borba neprestana za ideale slobode i pravde vodila je naš narod kroz vjekove, a i u ovom vremenu smo suočeni sa najžešćim udarima na naše temelje i duhovnost. Oni koji danas pokušavaju da ukinu istorijsku, petrovićku Crnu Goru, kao i mnogi drugi okupatori, prvo su udarili na našu Crkvu, Njegoša, kosovsku misao i naše vjekovne saveznike i zaštitnike.

Kroz montirani sudski proces za tzv. Državni udar proganjaju i političke lidere srpskog naroda u Crnoj Gori. Neprestano se atakuje i na druge vrijednosti srpskog naroda, na našu Republiku Srpsku, njenu slavu, i sve one koji su odlučili da beskompromisno brane srpski identitet.

Naši protivnici moraju da znaju da mi tu borbu ne možemo izgubiti, jer su vrijednosti koje branimo neprolazne i duboko utkane u suštinu našeg postojanja“, naglasio je Mandić.

On je, takođe, istakao da duboko dijeli mišljenje Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja da se Srbija ne može zamisliti bez Kosova i Metohije.

Podjelite tekst putem:

3 thoughts on “Mandić: I ovaj Božić dočekujemo sa vjerom u jedinstvo srpskog naroda

  1. DF,Demokrate,SNP,Lekic,Danilovic…
    Nikad “ slozniji“ nego za ovaj Bozic.
    A tu se ne zna ko je vise protiv koga!

  2. Kako bi bilo da jedan od narednih Božića dočekamo sa kakvom takvom političkom agendom Srba u CG?

    Da ne popravljamo više ovo čemu popravke nema!

    A vjere što se tiče,o njoj ima ko da brine.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *