IN4S

IN4S portal

Linta: Đukanović ponavlja bezočnu laž da je prisutan pokušaj rehabilitacije projekta Velike Srbije

Predsjednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocjenjuje kao "najobičniju glupost jednu u nizu izjava predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića da je Srpska pravoslavna crkva tobože perjanica velikosrpskog nacionalizma i da zajedno sa nacionalističkom opozicijom hoće da "posrbi" Crnu Goru".

Miodrag Linta

Predsjednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocjenjuje kao „najobičniju glupost jednu u nizu izjava predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića da je Srpska pravoslavna crkva tobože perjanica velikosrpskog nacionalizma i da zajedno sa nacionalističkom opozicijom hoće da „posrbi“ Crnu Goru“.

„Navedena izjava nema apsolutno nikakve veze sa istinom i predstavlja providan i bezuspješan pokušaj Mila Đukanovića da nastavi da izaziva tenzije i podjele u Crnoj Gori iako je njegova antisrpska politika poražena na parlamentarnim izborima. Apsolutna je besmislica da je Srpska pravoslavna crkva pokušavala da potre državni, nacionalni i kulturni identitet Crne Gore. Đukanović veoma dobro zna da je Srpska pravoslavna crkva starija od crnogorske države i da je imala ključnu ulogu u stvaranju Crne Gore ali iz političkih razloga negira navedenu činjenicu“, navodi Linta.

Linta ističe da Đukanović ponavlja bezočnu laž da je prisutan pokušaj rehabilitacije projekta Velike Srbije.

„Državno rukovodstvo Srbije poštuje teritorijani integritet Crne Gore ali s druge strane Đukanovićev režim je priznao lažnu državu Kosovo što je jedan od brojnih dokaza njegovog antisrpskog karaktera. Prvi korak u demontaži Đukanovićevog režima jeste ukidanje sramnog i anticivilizacijskog zakona o slobodi vjeroispovejsti kojim je Srpska pravoslavna crkva dovedena u diskriminatorski položaj u odnosu da ostale tradicionalne vjerske zajednice. Ispravan pristup jeste da se sa Srpskom pravoslavnom crkvom prvo potpiše temeljni ugovor kako je to urađeno sa Rikomatoličkom crkvom a zatim da se izradi i usvoji novi zakon o slobodi vjeroispovjesti koji bi garantovao ravnopravnost svih vjerskih zajednica. Na taj način bi bilo garantovano nesmetano funkcionisanje SPC bez ugrožavanja bilo koje druge vjerske zajednice„, zaključio je Linta.

Podjelite tekst putem:

4 thoughts on “Linta: Đukanović ponavlja bezočnu laž da je prisutan pokušaj rehabilitacije projekta Velike Srbije

  1. Ko je ovaj, što vam stranicu otvorit ne mogu što on neće iskočiti. Čiji je on predsjednik, kojih Srba? Kakav je ovo dil da se ova individua ovoliko proteživa?

    1
    5
    1. Ko tebe uopšte pita za bilo što!?! ti si bot propalog dps režima i kao takav si nula! Ishhh

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *