Kvaziintelektualna čast ministra kulture o Podgoričkoj skupštini
1 min read
Povodom najave proslave Podgoričke skupštine Aleksandar Bogdanović, ministar kulture, saopštio je da Crna Gora treba da slavi samo časne praznike, sugerišući da toj grupi ne pripada pomenuta skupština. Poistovjećivanje DPS-a i države je već postalo toliko uobičajeno, da skoro to više niko ne primjećuje. Naprotiv, dobar dio javnosti i prihvata to stapanje stranke i države i to smatra velikim političkim i društvenim uspjehom.
Logično je zapitati se ko je taj ko u ovom slučaju određuje šta je časno, a šta nečasno? Ne treba puno mudrovati, pa zaključiti da je za Bogdanovića i njemu sličnima časno ono što kaže Gospodar i njegov ideološki program. U stranačkom pogledu na svijet, naravno, nema mnogo dilema oko toga i Gospodareva volja se prihvata kao konačna i nepovrediva.
Međutim, pitanje o časti nekoga čina, počinje baš tamo gdje je Bogdanović stao, odnosno od zapitkivanja da li je godpodareva volja baš toliko neprikosnovena i da li je uvijek, pa i u slučaju Podgoričke skupštine, treba bez rezervi prihvatiti. Kada se od toga krene onda se stigne tamo gdje izgleda Bogdanović nikada neće stići, a to je sloboda mišljenja, zapitkivanja i želje da se shvati neki pojam mimo njegovog unaprijed definisanog tumačenja.
Bogdanović kao ministar kulture trebalo bi to da zna, jer su ti postulati temelji zapadno-evropske logike i mišljenja. Ukoliko i zna, on to ne primjenjuju i zustavlja se ispred odaja Gospodara, čak i ne ulazi u njih, već na njihovom pragu konta šta Gospodar od njega očekuje da kaže.
Olako svrstavanje Podgoričke skupštine na stranu nečasnih događaja u istoriji potvrda je preovlađujućeg kvazi-političkog i kvazi-intelektualnog mišljenja ministra Bogdanovića i njegovih istomišljenika. Nije to ništa novo i biće toga opet, ali ma koliko to izgledalo otrcano takve kvazi kulturne izjave poput pomenute uvijek nanovo treba raskrinkavati. I to ne zbog Bogdanovića, nego sopstvenog razuma i duhovnog zdravlja. Kada se to uradi onda i Bogdanovićeva izjava dobija pravo značenje, a značaj Podgoričke skupštine opet dobija onaj smisao kakav je taj skup imao i kada se prije vijeka održao u Podgorici.
….staki i miki…dva redovna blogera po svim portalima, a pogotovo po crnogorskim……blago vam pod kapicu i jednome i drugome……looools
Bogdanović je kao gradonačelnik Cetinja pokazao koliko mu je stalo do Petrovića,da je ostavio da zub vremena uništi grobove njihove…i sada nakon više od 7 decenija su pokušali oklevetati SPC da je razbila te spomenike…što je čista laž,a u propagandnom tekstu na ANALitici je pisalo,a SPC ima ključeve i zaključala je pristuup grobopvima,dakle jasno je,SPC je devastirala spomenike Petrovića,šalju logičan zaključak,ali sastavljen od lažnih teza. Mitropolija CP je čuvar duha Nikoline CG makar i proslavljala PG skupštinu, jer ovaj kada je pobjegao u Fr a ne na Krf sa ostalim časnijim Srbima izgubio je legitimitet i sam je CG predao Austriji a ostali Srbi su uz saveznike od Austrije taj kraj oslobodili.
Kurva o poštenju, a montenegrini o časti! Idu na proslavu pogroma nad Srbima, a Podgorička skupština im nije časna? U Socijalističkoj Republici Crnoj Gori Podgorička skupština se smatrala pozitivnim istorijskim događajem. KO JE proglasio i KAD Podgoričku skupštinu negativnim događajem? Ako se montenegro ne identifikuje sa takvim datumom stare Crne Gore, kakav je datium održavanja Podgoričke skupštine, onda kakve veze montenegro ima sa bilo kojom Crnom Gorom? SVAKA Crna Gora (teokratska, monarhistička, socijalistička, kapitalistička) je govorila srpski, pisala ćirilicom, volela Srbiju i Rusiju… Socijalistička Crna Gora je na svoj grb stavila Njegoševu kapelu na Lovćenu! Jesam li ja jedini koji vidi da ovo čudilo koje postoji od 2006. do sada ima potpuno izokrenut vrednosni kodeks i da čak ni ime isto nema, ne zove se Crna Gora, nego se, takvo-kakvo je (latinično, čirgilično, natovsko, antirusko, antisrpsko…) zove – montenegro? Neka mi samo niko ne priča da je to isto, da je to prevod! Koja to država prevodi svoje narodno ime na tuđi jezik i samo sebe zove imenom kojim ga zove taj strani (često i neprijateljski) narod? Hajde, bar još jedan primer takve prakse, neka mi neko kaže, ja ga ne znam! Ovo je potpuna dekompozicija i preumljavanje jednog naroda, a svi koji ćute i trpe to su saučesnici!
Kurva o poštenju, a montenegrini o časti! Idu na proslavu pogroma nad Srbima, a Podgorička skupština im nije časna? U Socijalističkoj Republici Crnoj Gori Podgorička skupština se smatrala pozitivnim istorijskim događajem. KO JE proglasio i KAD Podgoričku skupštinu negativnim događajem? Ako se montenegro ne identifikuje sa takvim datumom stare Crne Gore, kakav je datium održavanja Podgoričke skupštine, onda kakve veze montenegro ima sa bilo kojom Crnom Gorom? SVAKA Crna Gora (teokratska, monarhistička, socijalistička, kapitalistička) je govorila srpski, pisala ćirilicom, volela Srbiju i Rusiju… Socijalistička Crna Gora je na svoj grb stavila Njegoševu kapelu na Lovćenu! Jesam li ja jedini koji vidi da ovo čudilo koje postoji od 2006. do sada ima potpuno izokrenut vrednosni kodeks i da čak ni ime isto nema, ne zove se Crna Gora, nego se, takvo-kakvo je (latinično, čirgilično, natovsko, antirusko, antisrpsko…) zove – montenegro? Neka mi samo niko ne priča da je to isto, da je to prevod! Koja to država prevodi svoje narodno ime na tuži jezik i samo sebe zove imenom kojim ga zove taj strani narod? Hajde, bar još jedan primer takve prakse, neka neko kaže, ja ga ne znam! Ovo je potpuna dekompozicija i preumljavanje jednog naroda, a svi koji ćute i trpe to su saučesnici!